Strauji pieaug par krusas un negaisa postījumiem iesniegto atlīdzību skaits

09.06.2020

BTA: Strauji pieaug par krusas un negaisa postījumiem iesniegto atlīdzību skaits; kopsumma tuvojas 100 tūkstošiem eiro

 

Spēcīgais negaiss, kas nesa līdzi stipras lietusgāzes un milzu krusas graudus, nodarījis ievērojamus postījumus – jau iesniegti 70 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi gandrīz 100 tūkstošu eiro apmērā, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotie dati.

 

“Krusas graudi nopietni sabojājuši daudzas automašīnas – saņemti vairāki desmiti KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu, un to skaits ar katru minūti turpina pieaugt. Vairāki no tiem pieteikti tieši no Garkalnes novada un Upesciema, kur vakar novēroti rekordlieli krusas graudi, bet vērā ņemams faktors bija arī zibens spērieni,” situāciju raksturo BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Lielākie atlīdzības pieteikumi negaisa radītajiem zaudējumiem – attiecīgi 3000 eiro un 1700 eiro – saņemti par zibens spēriena rezultātā bojātu traktora vējstiklu Dobeles novadā un mājas jumtam nodarītiem postījumiem Bauskas novada Brunavas pagastā. Par krusas nodarītajiem bojājumiem automašīnām vidējā pieteiktā atlīdzība ir 1200 eiro apmērā, un galvenokārt cietušas automašīnu virsbūves. 

 

“Ļoti bīstami šajās negaisa dienās ir arī zibens spērieni. Piemēram, braucot pa ceļu Dobeles novada Annenieku pagastā, traktorā iespēra zibens. Cietis vējstikls un radīti slēpti bojājumi, par kuriem pieteikta atlīdzība 3000 eiro apmērā,” atklāj K. Liepiņš.

 

Negaisa laikā valstī kopumā reģistrēti vairāki tūkstoši zibens uzplaiksnījumu. Daudzviet kritusi krusa, vietām – pat vairākus centimetrus lieli ledus gabali; applūdušas ielas un zemākās vietas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

 

Visvairāk ziņojumu par lielgraudu krusu saņemts no Rīgas austrumiem, kā arī Stopiņu, Garkalnes un Ādažu novada. Rīgā un galvaspilsētas apkaimē reģistrēts arī lielākais skaits zibeņu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopumā saņēmis 40 izsaukumus saistībā ar stiprā vēja gāztiem kokiem un negaisa postījumiem, tostarp 19 Rīgas reģionā un 15 – Vidzemes reģionā.

 

Arī 9. jūnijā Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumu un centrālajā daļā iespējams pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm, vētru un ļoti lielu krusu, prognozē sinoptiķi. Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs (Estofex) ziņo, ka lielākais risks no otrdienas negaisiem būs milzu krusa un vētra, tai skaitā iespējami virpuļviesuļi. Lielgraudu krusa un virpuļviesuļi iespējami tikai atsevišķās vietās, bet stiprs lietus un vējš – plašākā teritorijā.

 

Valsts lielākajā daļā palaikam gaidāms lietus, vietām līs stipri. Kurzemē nav gaidāmi būtiski nokrišņi. Galvenokārt pūtīs lēns ziemeļu vējš. Gaisa temperatūra pakāpsies līdz +15..+22 grādiem, valsts austrumos – līdz +24..+29 grādiem.

 

BTA aicina apdrošināt īpašumus pret šādu negadījumu riskiem un vētras laikā izturēties piesardzīgi, automašīnas nenovietojot zem kokiem un laikus pārliecinoties, vai droši nostiprināti logi, jumti un citas ēku daļas.

 

 

Par BTA

 

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv