Šī gada pirmajā ceturksnī BTA saglabā vienmērīgu attīstības tempu

08.06.2020

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) 2020.gada pirmajā ceturksnī Baltijā bruto parakstīto prēmiju apmēru saglabājusi gandrīz pagājušā gada līmenī, vairākos apdrošināšanas veidos pat palielinot apjomus, kas kopumā veido 55,9 miljonu eiro, savukārt izmaksātie atlīdzību pieteikumi bija 34,4 miljonu eiro apjomā.

 

Kopumā BTA Baltijā bruto prēmijas parakstīja 55,9 miljonu apmērā. BTA Latvijā un Igaunijā šī gada pirmajos trīs mēnešos palielinājusi bruto parakstīto prēmiju apmēru par attiecīgi 5,7% un 7,8%, savukārt Lietuvā ir samazinājums 8,3% apmērā. Kopumā Latvijā BTA parakstīto bruto prēmiju apjoms sasniedza 23,4 miljonus eiro, Igaunijā 7,2 miljonus eiro, bet Lietuvā – 25,2 miljonus eiro.

 

Šī gada sākumā BTA Baltijā visvairāk prēmiju parakstīja transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA), KASKO un Veselības apdrošināšanas veidos, sasniedzot kopējās summas attiecīgi 16 miljonu eiro (-12,2%), 13,3 miljonu eiro (-0,8%) un 11,6 miljonu eiro (+13,7%) apmērā. Straujākais bruto parakstīto prēmiju apjoma pieaugums pirmajā ceturksnī bija Galvojumu apdrošināšanas veidā, kur kopējais apmērs sasniedza 2,5 miljonus eiro, kas ir par 53,5% vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā.

 

BTA Latvijā 2020.gada pirmajos trīs mēnešos visvairāk bruto prēmijas parakstīja Veselības, KASKO un OCTA veidos, sasniedzot attiecīgi 9,8 miljonus eiro (+14,8%), 4,4 miljonus eiro (+0,2%) un 2,8 miljonus eiro (-16,8%). Lietuvā vislielākais bruto parakstīto prēmiju apmērs bija OCTA veidā ar kopējo apmēru 10,9 miljoni eiro (-13,5%), KASKO ar 6,3 miljonu eiro (-5,7%) apjomu, kā arī Īpašuma apdrošināšanā, kur parakstītas bruto prēmijas 1,8 miljonu eiro apmērā (-5,8%). BTA Igaunijā pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislabākie rezultāti ir KASKO veidā ar 2,5 miljoniem eiro (+12,1%), OCTA ar 2,3 miljoniem eiro (+1,6%) un Īpašumu apdrošināšanas veidā ar 0,7 miljonu eiro (+11,5%) kopējo apmēru.

 

Ja salīdzina ar 2019.gada pirmo ceturksni, šogad BTA Baltijā izmaksāja atlīdzības 33,4 miljonu eiro (-11,9%) apmērā. BTA Latvijā šī gada pirmajos trīs mēnešos izmaksāja atlīdzībās kopumā 12,2 miljonus eiro, kas ir par 34,5% mazāk nekā pērn tajā pašā periodā, Igaunijā tie bija 7 miljoni eiro – par 6,4% mazāk nekā pērn – un Lietuvā tika veiktas atlīdzību izmaksas 15,3 miljonu apmērā, kas ir par 17,4% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

 

2020.gada pirmajā ceturksnī BTA Baltijā visvairāk atlīdzību izmaksāts OCTA veidā – kopumā 13 miljonu eiro (+11,6%) apmērā. Otrais nozīmīgākais veids ir KASKO, kur izmaksātas atlīdzības 7,7 miljonu eiro (+1%) apmērā, bet trešais ir Veselības apdrošināšana ar kopējo izmaksāto atlīdzību summu 5,5 miljonu eiro (-0,7%).

 

Latvijā šī gada pirmajā ceturksnī visvairāk atlīdzību izmaksātas Veselības apdrošināšanā 4,7 miljonu eiro (-4,9%) apmērā, OCTA ar kopējo izmaksāto atlīdzību apjomu 2,7 miljonu eiro (-3,8%) vērtībā, kā arī KASKO veidā, kur veiktas atlīdzību izmaksas 2,6 miljonu eiro (-3,3%) apmērā. BTA Lietuvā šī gada sākumā visvairāk atlīdzību izmaksas veiktas OCTA – 8,8 miljonu eiro (+17,8%) apjomā. Savukārt 3,2 miljonu eiro (+0,5%) apmērā izmaksas veiktas par atlīdzībām KASKO veidā un 1,1 miljons eiro (+56,7%) par pieteiktajām atlīdzībām Īpašuma apdrošināšanā. Turpretī Igaunijā visvairāk par pieteiktajām atlīdzībām izmaksāts KASKO veidā, sasniedzot 1,8 miljonus eiro, kas ir par 8,5% vairāk nekā pērn. Tāpat ar vairākkārtīgu pieaugumu šogad palielinājās izmaksāto atlīdzību apjoms Galvojumu apdrošināšanā, sasniedzot 1,6 miljonus eiro, savukārt OCTA veidā izmaksāti 1,4 miljoni eiro, kas ir par 9,8% vairāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī.

 

BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem 2020.gada pirmajā ceturksnī ir 4,9 miljoni eiro. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 2,2 miljoni eiro, Lietuvā – 1,5 miljoni eiro, bet Igaunijā 1,1 miljons eiro.

 

“Pēc vairāk kā 2 mēnešu ārkārtas situācijas Baltijas valstīs šobrīd redzam, ka klienti lēnām atgriežas pie ierastajām vajadzībām apdrošināšanas jomā. Līdz šim veiktie ieguldījumi digitālajā jomā BTA dod priekšrocības gūt panākumus visās Baltijas valstīs, ko izmantosim arī turpmāk. Klientiem piedāvājam iespēju gan saņemt visu nepieciešamo informāciju par BTA polisēm un tās noformēt attālināti dažādos komunikācijas kanālos, gan arī iesniegt atlīdzību pieteikumus, kas nodrošina, ka klienti visu var izdarīt, neizejot no mājām. BTA mobilās aplikācijas lietotne kļūst arvien pieprasītāka un vairāki no mūsu korporatīvajiem klientiem izvēlējušies saviem darbiniekiem Veselības apdrošināšanas kartes tikai elektroniskā formātā. Tas sniedz gandarījumu, ka varam palīdzēt mūsu klientiem kļūt digitāli vēl attīstītākiem un līdz ar to arī iedrošinām būt dabai draudzīgākiem. Taču koronavīrusa laikā aicinām arī atcerēties par mazāk aizsargāto sabiedrības locekļu atbalstu, tādēļ rosinājām klientus iesaistīties ziedošanas kampaņā Bērnu slimnīcas Vecāku mājai. Akcija deva ļoti labus rezultātus un mūsu ziedotie līdzekļi palīdzēs tās tālākai attīstībai, lai bērnu vecāki var gūt spēkus savu atvašu atveseļošanās laikā.

Laikā, kad visu Eiropas un Baltijas valstu valdības sāk atcelt pandēmijas izraisītos ierobežojumus, mēs prognozējam un apsveram vairākus ekonomikas un apdrošināšanas tirgus attīstības scenārijus tuvākajā nākotnē - sākot no ātras atveseļošanās līdz ilgstošai ekonomikas lejupslīdei.  Tomēr ticam, ka Eiropas ekonomika spēs pārvarēt koronavīrusa satricinājumu un salīdzinoši ātri atgriezties uz ekonomikas atveseļošanās ceļa”, norāda BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv