Reģionos pieprasītākās veselības un KASKO apdrošināšanas polises

09.05.2018

Latvijas reģionos dzīvojošie aizvien labāk apzinās brīvprātīgās apdrošināšanas radīto drošības sajūtu un ar katru gadu apdrošināto īpašumu, automašīnu un negadījumu un ceļojumu parakstīto prēmiju skaits pieaug. Tāpat arvien vairāk uzņēmumu saviem darbiniekiem izvēlas iegādāties veselības apdrošināšanas polises, izrādot rūpes par saviem darbiniekiem. Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) dati rāda, ka ārpus galvaspilsētas visvairāk atlīdzību izmaksāts tiek par veselības un KASKO apdrošināšanas gadījumiem.

 

2017. gadā reģionos lielāko atlīdzību kopsummu BTA izmaksājusi veselības apdrošināšanas polišu īpašniekiem. Kompensācija par ārstniecības un sporta nodarbību izdevumiem veido 31% no visām pērn ārpus Rīgas dzīvojošajiem izmaksātajām atlīdzībām.

 

Otrs iedzīvotājiem noderīgākais apdrošināšanas veids reģionos ir automašīnu brīvprātīgā jeb KASKO apdrošināšana. Tām novirzīti 27% no visām pērn izmaksātajām atlīdzībām, kas ir pat vairāk nekā izmaksāts transportlīdzekļu obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) īpašniekiem. Aizvien vairāk fizisko personu apdrošina nekustamo īpašumu un iegādājas nelaimes gadījumu apdrošināšanas polises.

 

Apdrošināšanas popularitāti veicina arī efektīvā un ātrā atlīdzību pieteikumu izskatīšana. Ja veselības aprūpē 2016. gadā 3 un mazāk dienu laikā atlīdzība tika izmaksāta tikai 23% gadījumu, tad pērn jau 64% gadījumu. Pārējos apdrošināšanas veidos pērn 3 dienu laikā pie naudas tika 37% apdrošināto, kamēr gadu iepriekš – vien 23% klientu.

 

«Pēdējo gadu dati apgāž mītu, ka reģionu iedzīvotāji pret savu īpašumu un veselību izturas vieglprātīgāk nekā galvaspilsētā. Redzot, kā apdrošināšana grūtos brīžos ir palīdzējusi tuviniekiem vai kaimiņiem, ar katru gadu vairāk cilvēku apdrošina mājokļus, automašīnas un paši apdrošinās pret nelaimes gadījumiem. Īpaši aktīvi cilvēki apdrošinās valsts rietumos, kur pērn parakstīto prēmiju apjoms audzis par 12%. Daudziem reģionālajiem uzņēmumiem par ikdienišķu lietu kļuvusi veselības apdrošināšanas polišu iegāde darbiniekiem,» stāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk kā 1 000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts: elina.rasmane@bta.lv