X

Peldētājs gūst traumu sadursmē ar veikborda dēli

07.08.2015

Veldzējoties no karstuma, iedzīvotāji labprāt atpūšas pie ūdenstilpēm, kā arī nodarbojas ar ūdens sporta veidiem. Taču bieži vien neuzmanības un pārgalvības dēļ ūdens sporta cienītāji ne tikai paši gūst traumas, bet arī netīši nodara miesas bojājumus citiem atpūtniekiem. Jūlija beigās apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) saņēma  apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu par negadījumu uz ūdens Rīgā, Lucavsalas peldvietā, kur kādam klientam peldēšanās laikā uzbraucis veikbordists. Negadījuma rezultātā, saduroties ar veikborda dēli, klients guvis deguna traumu. Ņemot vērā to, ka šajā nedēļas nogalē gaidāmi karsti laikapstākļi un liela daļa cilvēku dosies uz peldvietām, BTA aicina ūdens sporta cienītājus izvēlēties aktīvās atpūtas iespējām paredzētas vietas, savukārt atpūtniekiem būt uzmanīgiem, peldoties šo vietu tuvumā.

 

Baudot vasarīgos laikapstākļus, cilvēki aktīvi izmanto atpūtas iespējas ūdenstilpju tuvumā. BTA pieredze liecina, ka biežākās atpūtnieku traumas ūdenstilpju tuvumā ir dažādas grieztas brūces un nobrāzumi, kas gūti peldoties akmeņainās vietās vai sagriežoties ar gliemežvākiem un stikliem. Savukārt pēdējos gados atpūtnieku vidū arvien populārāki kļūst ūdens sporta veidi, piemēram, veikbords, kaitbords un ūdens slēpošana. Nodarbojoties ar sportiskām aktivitātēm, traumas gūst ne tikai paši atpūtnieki – sportisko aktivitāšu cienītāji, bet arī citi atpūtnieki. Pieaugot sportisko aktivitāšu cienītāju skaitam, arvien biežāk cilvēku neuzmanības un pārgalvības dēļ traumas gūst arī atpūtnieki, piemēram, peldoties tiek gūtas traumas, nejauši saduroties ar ūdens sporta aprīkojumu.

 

Tipiski negadījumi, kuros ūdens sporta cienītāji netīši traumējuši peldētāju, notikuši arī šovasar, piemēram, šī gada jūlija beigās BTA saņēmusi apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu par negadījumu uz ūdens, kurā klientam peldēšanās laikā uzbraucis veikbordists. Negadījums notika Rīgā, Lucavsalas peldvietā, kur sadursmē ar veikborda dēli, klients guva deguna traumu. Iedzīvotājiem jāapzinās, ka šādos gadījumos vainīgajai pusei ir jāuzņemas atbildība par netīši nodarītiem miesas bojājumiem citai personai. Ja cietusī persona ir apdrošinājusies pret nelaimes gadījumiem, apdrošināšanas sabiedrība cietušajai personai atlīdzina medicīniskos izdevumus un izmaksā kompensāciju atkarībā no gūtās traumas smaguma, savukārt cietusī persona civiltiesiskā kārtā var vērsties pret vainīgo personu ar prasību par zaudējumu atlīdzināšanu pret vainīgo personu.

 

Iveta Rijniece, apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: “Iedzīvotājiem, nodarbojoties ar ūdens sportu, ir jāpievērš uzmanība ne tikai savai drošībai, bet arī jādomā par to, vai viņu rīcības rezultātā netiek apdraudēti citi atpūtnieki. Jāteic, ka bieži vien ūdens sporta cienītāji ir neuzmanīgi un pārgalvīgi, izvēloties nodarboties ar aktivitātēm uz ūdens vietās, kur tuvumā ir daudz peldētāju un citu atpūtnieku. Šajos gadījumos ūdens sporta cienītāji riskē gūt traumas paši, izvairoties no sadursmes ar peldētājiem, kā arī riskē nodarīt miesas bojājumus citiem atpūtniekiem. Iedzīvotāji ne vienmēr aizdomājas par to, ka šādas rīcības rezultātā var rasties būtiski zaudējumi, kurus var nākties atlīdzināt cietušajai personai. Daudzās pasaules valstīs, tai skaitā Eiropas valstīs, Amerikas Savienotajās valstīs, iedzīvotāji, lai pasargātu sevi no zaudējumiem, kas nejaušas rīcības rezultātā varētu tikt radīti citām personām, par pašsaprotamu lietu uzskata vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises iegādi, jo iedzīvotāji apzinās, ka vainīgā persona noteikti civiltiesiskā kārtā lūgs atlīdzināt šāda veida zaudējumus. Diemžēl Latvijā tikai pamazām pieaug šādu lietu skaits, kad iedzīvotāji civiltiesiskā kārtā lūdz atlīdzināt viņiem radītos zaudējumus. Lai arī lēnām, tomēr palielinās iedzīvotāju interese par personas vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas veidu, kas paredz segt zaudējumus par citas personas dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu, citas personas mantai nodarīto bojājumu, kā arī atlīdzināt glābšanas un tiesāšanās izdevumus.”

 

Sinoptiķi prognozē, ka šīs nedēļas nogalē daudzviet Latvijā saglabāsies stiprs karstums līdz +27...+32 grādiem. Dažviet gaisa temperatūra paaugstināsies līdz pat +33 grādiem. Ņemot vērā to, ka šī vasara Latvijas iedzīvotājus nav lutinājusi ar karstiem laikapstākļiem, liela daļa iedzīvotāju steigsies izbaudīt karstās vasaras dienas pie ūdenstilpēm. Tādēļ BTA aicina ūdens sporta cienītājus būt uzmanīgiem un atbildīgiem, kā arī izvēlēties aktīvai atpūtai uz ūdens piemērotu vietu, kas nav tuvumā plaši apmeklētām peldvietām. Jāuzmanās arī pašiem peldētājiem un jāizvairās no peldēšanās tādās vietās, kur citi atpūtnieki nodarbojas ar ūdens sporta aktivitātēm.

 

Informāciju sagatavoja:
Agnese Grīnberga
Sabiedrisko attiecību vadītāja
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts agnese.grinberga@bta.lv
Tālr. +371 67025661, mob. tālr. +371 27828796