Par stiprā vēja nodarītiem bojājumiem rīta agrumā iesniegti jau 30 atlīdzību pieteikumi

18.09.2020

Pēc AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotajiem datiem šodien, 18.septembrī,  rīta agrumā ir pieteiktas jau 30 atlīdzību lietas, kuru kopējā summa jau tagad ir zināms, ka pārsniegs 100 000 EUR. Visvairāk stiprajā vējā nodarīti zaudējumi automašīnām un nekustamajiem īpašumiem.

 

Šorīt BTA klienti aktīvi piesaka zaudējumus par stiprajā vējā nodarītajiem bojājumiem automašīnām un nekustamajiem īpašmiem. Bojāti vairāki desmiti transportlīdzekļu, kuru īpašniekiem zaudējumus radījuši lielākoties vēja nogāzti koki un koku zari. Taču ir fiksēts negadījums, ka automašīna cietusi lielveikala stāvvietā, kad no veikala ratiņu novietnes atdalījies liels plastmasas gabals un uzkritis uz automašīnas. Vienā gadījumā uz automašīnas uzkritis koks, kura stumbrs ir 60 cm diametrā, sabojājot lielu daļu no transportlīdzekļa. Savukārt vienā gadījumā automašīnai brauciena laikā uzkritis koks, bojājot tās priekšējo daļu. Cietušo šajā negadījumā nav.

 

“Mēs vienmēr aicinām klientus izvērtēt automašīnu novietošanas vietas, ja sinoptiķi laika ziņās vēsta par spēcīga vēja tuvošanos. It īpaši tas ir šajā gada periodā, kad sākas pirmās vētras. Turklāt ierasts, ka Rīgā šādas vētras retāk nodara ievērojamus postījumus, bet šis bija izņēmums vēja virziena dēļ. Prognozējam, ka šie ir tikai pirmie gadījumi un visas dienas garumā turpināsim saņemt vēl vairāk atlīdzību pieteikumus,” stāsta BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Tāpat ir pieteiktas vairākas atlīdzību lietas par stiprā vēja rezultātā nodarītiem zaudējumiem nekustamajiem īpašumiem. Pārsvarā tie ir par vēja nogāztu koku bojātiem māju žogiem un jumtiem. Taču ir pieteikta atlīdzības lieta par bojātu mājokļa dekoratīvo apšuvumu, ko izraisījis vēja aizpūsts galds.

 

Pārsvarā atlīdzību lietas pieteiktas par negadījumiem Rīgā un Pierīgā, bet ir atsevišķi gadījumi arī Jelgavā, Salacgrīvā un Ogrē.

 

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.


 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv