Par laikapstākļu nodarītajiem postījumiem Baltijā saņemti apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi vairāk nekā 1,33 milj. eiro apmērā

01.07.2020

Lietusgāzēs un negaisā, kas jūnijā plosījās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, ievērojami cietuši lauksaimniecības kultūru sējumi, kā arī īpašumi un automašīnas – apdrošināšanas akciju sabiedrībā “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) jau saņemti atlīdzību pieteikumi vairāk nekā 1,33 milj. eiro apmērā.

 

“Spēcīgais lietus un vējš nodarījis būtisku kaitējumu sējumiem, galvenokārt ziemas kviešiem, tāpat cietušas arī automašīnas un nodarīti postījumi īpašumam, turklāt atlīdzību pieteikumu iesniegšana turpinās,” pastāstīja BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Latvijā kopumā pēc atlīdzību apjoma visvairāk pieteikumi saņemti par automašīnām radītiem zaudējumiem – vairāk nekā 300 000 eiro. Taču lielākie atlīdzības pieteikumi par lietus un spēcīgā vēja radītajiem zaudējumiem – katrs aptuveni 10 000 eiro apmērā – saņemti par sējumu postījumiem, jo daudzviet labība sagūlusi veldrē, un tas nopietni apdraud jauno ražu. Līdz šim brīdim par sējumu bojājumiem pieteiktas atlīdzības vairāk nekā 100 000 eiro apmērā. Tāpat jūnija mēnesī Latvijā apdrošināšanas atlīdzības vairāk nekā 250 000 eiro apjomā saņemtas par nekustamo īpašumu postījumiem.

 

Lietuvā lietus un vējš visvairāk zaudējumu radījis KASKO polišu īpašniekiem, jo saņemti atlīdzību pieteikumi vairāk nekā 400 000 eiro vērtībā no automašīnu īpašniekiem. Vēl 265 000 eiro apmērā Lietuvā pieteiktas atlīdzības par dažādu īpašumu bojājumiem. Savukārt Igaunijā iedzīvotājiem nelabvēlīgie laikapstākļu radījuši vismazāk galvassāpju – šajā kaimiņvalstī saņemti pieteikumi par bojātām automašīnām vairāk nekā 15 000 eiro apmērā.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) devies uz 20 izsaukumiem par stiprā lietus un vēja postījumiem Rīgā, un kopumā sešas automašīnas cietušas nolūzušu koku dēļ. Izsaukumi pārsvarā bija saistīti ar nolūzušu koku savākšanu. Pārsvarā izsaukumi bijuši Rīgā un Pierīgā.

 

Latvijā arī 1.jūlijā vietumis gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām 15-18 m/s, bet piekrastē var būt par 20 m/s spēcīgas brāzmas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

 

BTA aicina apdrošināt īpašumus pret šādu negadījumu riskiem un vētras laikā izturēties piesardzīgi, automašīnas nenovietojot zem kokiem un laikus pārliecinoties, vai droši nostiprināti logi, jumti un citas ēku daļas.

 

 

Par BTA

 

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv