Lielākie vētras postījumi ir ēkām un īpašumiem, pieteiktas atlīdzības gandrīz 60 000 eiro apmērā

17.04.2020

Pēc spēcīgās vētras, kas Latvijā plosījās 16. aprīlī, līdz šim pieteiktas jau 26 apdrošināšanas atlīdzības par kopējo summu gandrīz 60 000 eiro, turklāt nopietnākie postījumi nodarīti nekustamajiem īpašumiem, liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotie dati.

 

“Spēcīgais vējš daudzviet norāvis jumtus, krītoši koku zari izsituši logus, sarautas elektropārvades līnijas, koki uzkrituši arī vairākām automašīnām,” pastāstīja BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Lielākais īpašuma apdrošināšanas atlīdzības pieteikumus saņemts par ēkai nodarītiem postījumiem Gulbenes novada Lizuma pagastā. Atlīdzība vairāk kā 2000 eiro apmērā pieteikta par īpašuma bojājumiem Stopiņu novada Līčos; iesniegti vēl vairāki pieteikumi, kas pārsniedz 1000 eiro, liecinot par nopietniem apdrošināšanas gadījumiem.

 

Krītoši koki daudzviet uzkrituši pie ēkām novietotām automašīnām. Pēc ceturtdienas vētras saņemti KASKO apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi kopumā par 5000 eiro.

 

Saistībā ar stiprā vēja radītajiem postījumiem aizvadītajā diennaktī tika saņemti 130 izsaukumi, no kuriem 108 gadījumos bija jānotīra nolūzuši un aizlūzuši koki, tostarp tādi, kas draudēja uzgāzties dzīvojamām mājām, 17 gadījumos bija jānovērš bojātu konstrukciju apdraudējums, bet piecos gadījumos informācija par apdraudējumu neapstiprinājās, informē Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

 

Vēja postījumu radītajos notikumos cilvēki nav cietuši. Visvairāk izsaukumu bija Rīgas reģionā – 65, no tiem 15 izsaukumi Ogrē un Ogres novadā, lielākoties vēja nogāztu koku dēļ.

 

Vējš galvenokārt lauzis kokus, bet nodarīti postījumi arī ēkām un būvēm. Piemēram, Jēkabpilī skolas ēkai daļēji norauts jumts, Dobelē noliktavai norauta daļa jumta, Rīgā un Aizkrauklē tika bojāti kopumā četri reklāmas plakāti. Stiprā vēja dēļ tika bojātas arī VUGD struktūrvienību būves – Varakļānu postenim nobruka šļūteņu žāvēšanas tornis, bet Rēzeknes daļas vieglo automašīnu garāžām tika norauts jumta segums.

 

BTA aicina apdrošināt īpašumus pret šādu negadījumu riskiem, un vētras laikā izturēties piesardzīgi, automašīnas nenovietojot zem kokiem un laikus pārliecinoties, vai droši nostiprināti logi, jumti un citas ēku daļas.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv