X

Katra astotā auto avārija krustojumos ir smaga

15.01.2018

Lai arī pērn ceļu satiksmes drošībā gūts ievērojams progress, sasniedzot zemāko avārijās bojāgājušo skaitu kopš neatkarības atjaunošanas, krustojumos joprojām notiek smagas avārijas. Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) apkopotie dati rāda, ka aptuveni katrā astotajā pērn notikušajā sadursmē krustojumos automašīnas cietušas tik pamatīgi, ka remontā bija nepieciešams ieguldīt vairāk nekā tūkstoti eiro. Zīmīgi, ka lielākā daļa smago avāriju notikušas pilsētās, kur lielākoties maksimālais atļautais braukšanas ātrums 50 km/h.

 

Apkopotā statistika par izmaksātajām kompensācijām KASKO un OCTA polišu īpašniekiem rāda, ka problēmas tradicionālajos «melno punktu» krustojumos nekur nav pazudušas. Rīgā visvairāk avārijas notikušas Kleistu ielas krustojumos, Dzelzavas un Ilūkstes ielu, Biķernieku un Lielvārdes ielu, Lāčplēša un Satekles ielu, Kurzemes prospekta un Slokas ielas, Ulmaņa gatves un Lielirbes ielas, kā arī Augusta Deglava un Ilūkstes ielas krustojumos.

 

Daudzi no šiem krustojumiem jau sen zināmi kā «problemātiskie». Minētajās ielās ikdienā ir liela automašīnu plūsma un daži no krustojumiem ir platāki, nekā ierasts, tādēļ autovadītāji nereti pārrēķinās un nepaspēj šķērsot krustojumu pirms sākusies automašīnu kustība no perpendikulāri esošās ielas. Daudzas avārijas notikušas, veicot kreiso pagriezienu, kad vadītājam šķiet, ka taisni vairs neviens nebrauks un uzsāk manevru, taču kāds cits vadītājs vēl pie dzeltenās gaismas cenšas pārbraukt krustojumu.

 

Tikai OCTA vai KASKO polise pērn paglāba vairākus tūkstošus autovadītāju no pamatīgiem izdevumiem pēc iekļūšanas avārijā. BTA apkopotā statistika rāda, ka gandrīz 2% no visiem gadījumiem transporta līdzekļi bija cietuši tik smagi, ka to remonts izmaksāja vairāk nekā 10 tūkstošus eiro vai arī īpašnieks saņēma kompensāciju par neatjaunojamu auto. 11% gadījumu remonta izmaksas bija 3-10 tūkstošu eiro robežās, bet ceturtajā daļā gadījumu – no viena līdz trīs tūkstošiem eiro.

 

«Statistika nemelo - «melnie punkti» joprojām ir nopietna problēma kā galvaspilsētā, tā visā republikas teritorijā. Tādēļ pilnībā piekrītam un pievienojamies Valsts kontroles aicinājumam visām atbildīgajām iestādēm aktīvāk iesaistīties šo «melno punktu» izskaušanā, pārskatot ceļa zīmju izvietojumu, luksoforu regulējumu un satiksmes plūsmas risinājumu. Jo īpaši jāpiedomā pie kreiso pagriezienu problēmas risināšanas. Arī autovadītājiem nenāktu par ļaunu kļūt mazliet piesardzīgākiem un atturēties no riskantiem manevriem,» aicina AAS “BTA Baltic Insurance Company” Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš. 

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv