Jaunā gadā cilvēki apņemas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, ēst veselīgāk un atmest smēķēšanu

17.01.2019

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA), iesākot jauno gadu, veica sabiedrības aptauju par jaungada apņemšanos. Apkopotie dati liecina, ka 73% no aptaujātajām sievietēm jaunajā gadā apņemas nomest liekos kilogramus, pieturēties pie sabalansēta uztura un ēst veselīgāk. Savukārt uzsākt aktīvāku dzīvesveidu vēlas 41% vīriešu, bet  atmest smēķēšanu – 36 %. 

 

Līdz ar jaunās gadu mijas sākumu, cilvēku apņemšanās aktīvāka dzīvesveida piekopšanai ir bijusi aktuāla katru gadu. BTA apkopotā informācija liecina, ka gada beigās darba devēji arvien biežāk Veselības apdrošināšanas polisēs iekļauj Sporta nodarbību segumu.

 

Paradoksāli, bet pati populārākā jaunā gada apņemšanās ir sportisko aktivitāšu palielināšana, lai zaudētu svētku laikā uzēstos kilogramus. Šādas apņemšanās tiek uzsāktas tieši pēc svētkiem- janvārī. Šajā laika posmā, īpaši liela interese vērojama  finanšu un tehnoloģijas nozares biroju darbinieku vidū.  Pieaugošā interese par dažāda veida fizisko aktivitāšu nodarbībām, palielinās sporta klubu abonementu skaits, kā arī palielinās to cilvēku skaits, kas izvēlas nodarboties ar fiziskām aktivitātēm brīvā dabā.

 

Taču, lai arī cik liela  būtu cilvēku apņemšanās dzīvot aktīvāk un veselīgāk,  jau februārī sportotāju skaits sarūkot teju par ceturtdaļu. BTA apkopotie dati liecini, ka pērn, cilvēki aktīvāki kļuvuši tieši martā,  sporta klubu abonementu skaitam pieaugot par 27%.

 

«Esam novērojuši, ka jaunā gada apņemšanās visbiežāk ir tieši saistīta ar vēlmi  mainīt ierasto dienas ritmu, justies labāk un atbrīvoties no kaitīgajiem ieradumiem. Gada sākumā, BTA veiktā aptauja par jaunā gada apņemšanos, liecina, ka liela daļa sieviešu kārtas pārstāves izvēlas apmeklēt sporta klubus, savukārt vīrieši apņemas atmest smēķēšanu, taču realitātē, tikai  neliela daļa no viņiem šo solījumu sev sāk pildīt vien, tuvojoties pavasarim, kad biezās ziemas drēbes tiek noliktas dziļi skapjos un apkārtējie var labāk novērtēt ieguldītās pūles. Ņemot vērā pašreizējo tendenci, izvēloties Veselības apdrošināšanas polisi, vajadzētu domāt ilgtermiņā, un apsvērt Sporta nodarbību seguma iekļaušanu tajā pat tad, ja tuvākajos mēnešos nav plānots uzsākt sportiskas aktivitātes,» iesaka BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts: elina.rasmane@bta.lv