Izpildītas apdrošināšanas uzraudzības jomas prasības InterRisk pievienošanai BTA

15.12.2017

Šā gada augustā jau informējām, ka “Vienna Insurance Group AG” (turpmāk – VIG) nostabilizē savas pozīcijas Baltijas tirgū, pievienojot apdrošināšanas akciju sabiedrību “InterRisk Vienna Insurance Group" (turpmāk – InterRisk) apdrošināšanas akciju sabiedrībai “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA). Šobrīd izpildītas visas apdrošināšanas uzraudzības jomas prasības InterRisk pievienošanai BTA, un ir plānots pabeigt reorganizācijas procesu līdz šī gada  beigām.

 

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (turpmāk – FKTK) sniegusi atļauju InterRisk apdrošināšanas līgumu nodošanai BTA. Šodien FKTK mājaslapā publicēto InterRisk paziņojumu par apdrošināšanas līgumu nodošanu skatīt šeit.

 

Līdz ar InterRisk pievienošanu mēs būsim Baltijas tirgus līderi ar plašāko partneru un klientu apkalpošanas centru tīklu visā Baltijā. Vienlaikus aktīvi turpināsim uzlabot digitalizācijas procesus, tādējādi saglabājot klientu servisa fokusu un skaidri apliecinot mūsu uzņēmuma vērtības – pieejamību, cilvēcību un uzticamību. Lielākie ieguvēji būs mūsu klienti, kuriem tiks nodrošināti visizdevīgākie apdrošināšanas pakalpojumi – augsta kvalitāte par iespējami pieejamāko cenu,” uzsver Jānis Lucaus, BTA valdes priekšsēdētājs.

 

InterRisk pievienošana paredz, ka BTA Latvijā tiks pievienots InterRisk Latvijas bizness un infrastruktūra, savukārt InterRisk Lietuvas filiāle tiks pievienota BTA Lietuvas filiālei. Šis process tiks veikts atbilstoši normatīvo aktu prasībām un FKTK uzraudzībā, neradot neērtības un neuzliekot papildu pienākumus InterRisk klientiem un sadarbības partneriem. Esošie InterRisk apdrošināšanas un sadarbības līgumi paliks spēkā, jo saistības tiks pārmantotas, kas nozīmē, ka līdzšinējās InterRisk tiesības un pienākumi attiecībā uz Baltijas valstu tirgiem pāries BTA.

 

Pēc InterRisk pievienošanas BTA arī turpmāk saglabās esošo nosaukumu, zīmolu un identitāti, turpinot līdzšinējo uzņēmuma stratēģiju, stiprinot savas pozīcijas tirgū un nodrošinot ilgtermiņa izaugsmi un rentablitāti.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. 2016. gadā 24. augustā par uzņēmuma lielāko akcionāru kļuva viens no vadošajiem apdrošinātājiem Eiropā "Vienna Insurance Group AG", iegādājoties 90 % uzņēmuma akciju. 10 % uzņēmuma akciju pieder uzņēmumam "Balcia Insurance" SE.

 

Par InterRisk

"InterRisk Vienna Insurance Group" AAS (vēsturiskais nosaukums AAS "Baltikums" un "Baltikums Vienna Insurance Group" AAS) saviem klientiem piedāvā integrētus nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus Latvijā un Lietuvā, kā arī, ievērojot pakalpojumu sniegšanas brīvības principu, sniedz apdrošināšanas pakalpojumus Igaunijā. Uzņēmuma vienīgais akcionārs ir “Vienna Insurance Group AG”.

 

Par VIG

“Vienna Insurance Group AG” ir ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
E-pasts: elina.rasmane@bta.lv