X

FKTK izsniedz licences apdrošināšanas darbībai AAS

11.06.2015

Vakar, 10. jūnijā, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome nolēma izsniegt licences apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanai "BTA Insurance Company" SE meitas uzņēmumam – AAS "BTA Baltic Insurance Company". 

Licenču saņemšana ir saistīta ar apdrošināšanas sabiedrības "BTA Insurance Company" SE biznesa plāniem un iepriekš izziņotu reorganizācijas procesu. Tā rezultātā jaundibinātā AAS "BTA Baltic Insurance Company" turpinās apdrošināšanas pakalpojumu sniegšanu Baltijas valstīs, savukārt “BTA Insurance Company” SE nodrošinās pakalpojumu sniegšanu pārējās Eiropas valstīs. 

Reorganizācijas procesa pabeigšanai "BTA Insurance Company" SE nepieciešams vēl saņemt FKTK atļauju, lai daļu no apdrošināšanas portfeļa – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas - nodotu AAS "BTA Baltic Insurance Company", kura turpinās Baltijas klientu apkalpošanu. Šo lēmumu pēc konsultācijas ar Lietuvas un Igaunijas uzraugiem FKTK varētu pieņemt tuvākajā laikā. 

"BTA Baltic Insurance Company" piešķirtās licences pa veidiem varēs apskatīt FKTK mājas lapā:http://www.fktk.lv/lv/tirgus-dalibnieki/apdrosinasana/apdrosinasanas-sabiedribam-pie.html 

BTA klientiem Baltijā sniegto apdrošināšanas pakalpojumu klāsts paliks nemainīgi plašs, arī risku segums, drošība, pakalpojumu pieejamība un augstie apkalpošanas standarti paliks nemainīgi, saglabājot sasniegto kvalitāti. 

BTA reorganizācija tiek veikta neradot neērtības un neuzliekot papildu pienākumus BTA klientiem un sadarbības partneriem. BTA Baltic esošie apdrošināšanas un sadarbības līgumi paliks spēkā, jo saistības tiks pārmantotas, kas nozīmē, ka līdzšinējās BTA tiesības un pienākumi attiecībā uz Baltijas valstu tirgiem pāries uz jauno uzņēmumu BTA.