X

BTA: TOP 3 galvenie drošības nosacījumi, kas jāievēro festivālā – prātīga alkohola lietošana, droša autovadīšana un personīgo mantu glabāšana

17.07.2015

Ņemot vērā to, ka šajā nedēļas nogalē Salacgrīvā norisināsies Baltijā lielākais mūzikas un mākslas festivāls “Positivus”, apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) ir apkopojusi TOP 3 drošības nosacījumus, kas jāievēro, lai pasākumā izvairītos no starpgadījumiem. Kā liecina aizvadīto gadu pieredze, visbiežāk festivālu, tostarp “Positivus” apmeklētājus, apdraud pārmērīgas alkohola lietošanas rezultātā izraisīti incidenti, traumas, zādzības un mazas nozīmes ceļu satiksmes negadījumi. Lai pasargātu sevi un savus atpūtas biedrus no starpgadījumiem, BTA norāda, ka TOP 3 drošības nosacījumi, kas jāievēro katram apmeklētājam, ir prātīga alkohola lietošana, droša autovadīšana un personīgo mantu glabāšana.

Ik gadu festivāls “Positivus” pulcē vairāk nekā 20 tūkstošus cilvēku un bieži vien pasākuma apmeklētāji saskaras ar dažādām ķibelēm un negadījumiem. Negadījumu rezultātā tiek nodarīti bojājumi transportlīdzekļiem, gūtas traumas, kā arī nozaudētas un nozagtas personīgās mantas. Dodoties uz pasākuma norises vietu, nereti autovadītāji, lai paspētu uz sava iemīļotā mākslinieka uzstāšanos, mēdz pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus - pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, veic neapdomīgus apdzīšanas manevrus vai apbrauc sastrēgumā stāvošos transportlīdzekļus. Šāda rīcība iepriekšējos gados ir izraisījusi arī mazas nozīmes ceļu satiksmes negadījumus. Savukārt pasākuma norises vietā vieni no nepatīkamākajiem gadījumiem, ar kuriem ik gadu bieži saskaras apmeklētāji, ir nozaudētas vai nozagtas personīgās mantas, piemēram, mobilie telefoni, maki, somas un citas vērtīgas lietas. Telšu pilsētiņās visbiežāk uz neatgriešanu mēdz "aizņemties" matrača pumpjus un apavus. Bijuši arī gadījumi, kad telšu pilsētiņā tiek nozagtas vai nozaudētas tādas lietas kā kosmētikas maciņš ar dārgu kosmētiku, transportlīdzekļa atslēgas, dažādi apģērbi, u.tml.

Tomēr visvairāk raižu apmeklētājiem sagādā pārmērīga alkohola lietošana - tās rezultātā tiek gūtas traumas, kā arī notiek agresīvas saķeršanās ar citiem apmeklētājiem. Katru gadu Valsts policijas pārstāvji sastāda vairākus desmitus administratīvo pārkāpumu protokolu par huligānismu, agresīvu uzvešanos festivālu laikā un citiem starpgadījumiem. Kā liecina publiski pieejamā informācija, pērn Valsts policija festivāla “Positivus” laikā kopumā reģistrēja 53 pārkāpumus. Visvairāk incidentu bijuši saistībā ar pārmērīgu alkoholisko dzērienu lietošanu un nelikumīgu narkotisko un psihotropo vielu apriti. Vairākos gadījumos policijas klātbūtne bija nepieciešama agresīvās saķeršanās gadījumos, kas radās starp iereibušiem pasākuma apmeklētājiem.

Atrodoties alkohola reibumā, apmeklētāji bieži vien dodas peldēties. Šobrīd sinoptiķi prognozē, ka šīs nedēļas nogalē gaidāms lietus un mainīgi laika apstākļi. Salacgrīvā gaisa temperatūra dienā sasniegs +17°C - +20°C grādus, bet naktī noslīdēs līdz pat +10°C grādiem. Gaidāms arī vējains laiks – tiek prognozēts, ka vējš brāzmās sasniegs pat 17 metrus sekundē. Neraugoties uz to, ka “Positivus” laikā nav gaidāmi karsti laika apstākļi, festivāla apmeklētājiem jābūt uzmanīgiem, dodoties peldēties, bet, lietojot alkoholiskos dzērienus - jāatturas no peldēšanās, jo nereti nelaimes uz ūdens notiek tieši alkohola lietošanas rezultātā.

Kopumā raugoties uz iepriekšējo pieredzi, lai pasargātu sevi un savus atpūtas biedrus un izvairītos no starpgadījumiem festivāla “Positivus” laikā, BTA speciālisti norāda, ka TOP 3 drošības nosacījumi, kas jāievēro katram apmeklētājam, ir prātīga alkohola lietošana, droša autovadīšana un rūpīga personīgo mantu glabāšana.

Iveta Rijniece, apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: “Lai arī kurp mēs dotos atpūsties un pavadīt savu brīvo laiku, vienmēr ir jāatceras gan par savu personīgo, gan līdzcilvēku drošību. Liela nozīme ir arī personīgo mantu drošībai. Runājot par plaši apmeklētiem pasākumiem, piemēram, festivāliem, mūsu pieredze liecina, ka bieži vien apmeklētāju pacilāto noskaņojumu un atpūtu sabojā muļķīgi starpgadījumi, kuros nereti vainojami paši apmeklētāji. Proti, visbiežāk cilvēki savos transportlīdzekļos redzamās vietās atstāj vērtīgas lietas, kas ir ļoti iekārojamas garnadžiem, pārmērīgi lieto alkoholu, gūst traumas dažādos nelaimes gadījumos vai nepietiekami rūpējas par personīgā transportlīdzekļa drošību. Raugoties uz mūsu pieredzē saņemtajiem apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem, jāuzsver, ka agresīvu incidentu rezultātā biežāk gūtās traumas festivālu laikā ir izsisti zobi, lauzti deguni un sejas kauli. Mūsu praksē ir bijušas pieteiktas arī apdrošināšanas atlīdzības par gadījumiem, kad "kautiņa karstumā" tiek bojāts transportlīdzekļa pārsegs un izsists transportlīdzekļa stikls. Šobrīd festivālu norise Latvijā rit pilnā sparā, tāpēc aicinām visus to apmeklētājus rūpīgi domāt par savu, savu līdzcilvēku un draugu, kā arī personīgo mantu drošību, lai mākslu un mūziku varētu baudīt bez starpgadījumiem un nepatīkamām atmiņām!”

Tuvojoties festivālam “Positivus”, BTA apkopojusi vairākus papildus drošības nosacījumus, kas jāievēro katram pasākuma apmeklētājam, lai tas aizritētu mierīgi un bez nepatīkamiem starpgadījumiem:

 • Sastrēguma dēļ Jūs varat nokavēt sava iemīļotā mākslinieka uzstāšanos, tāpēc pirms dodieties uz festivālu, rūpīgi aprēķiniet, cik laika jāpavada ceļā, ņemot vērā iespējamos sastrēgumus un ceļa remontdarbus!
 • Dodoties uz festivālu, noteikti jāpadomā par sava mājokļa drošību! Pirms dodieties uz Salacgrīvu, noteikti pārliecinieties vai visi jūsu mājas logi ir cieši aizvērti un durvis - aizslēgtas, bet visas elektroierīces – izslēgtas.
 • Ņemot vērā to, ka laikapstākļi šajā nedēļas nogalē solās būt mainīgi un saule mīsies ar lietu un vēju, parūpējieties par piemērotu apģērbu! Ņemiet līdzi gan saulainam un siltam, gan vēsam, drēgnam un lietainam laikam piemērotu apģērbu. Noteikti neaizmirstiet par lietusmēteli un gumijas zābakiem!
 • Nedēļas nogalē gaidāms ne tikai lietus un vējš, bet arī saule, tāpēc ikvienam festivāla apmeklētājam līdzi jāņem arī saules pret apdeguma krēms, cepure un saulesbrilles!
 • Viennozīmīgi noderīga lieta, kam jābūt līdzi dodoties uz ikvienu liela mēroga pasākumu, ir aptieciņa ar pirmās nepieciešamības lietām: plāksteriem, brūču dezinfekcijas līdzekli, pārsējiem, pretodu līdzekli u.tml.
 • Ja dodaties uz festivālu ar personīgo transportlīdzekli, novietojiet to speciāli apmeklētāju transportlīdzekļiem paredzētā, apsargātā stāvvietā. Lūkojiet, lai transportlīdzeklis nav novietots zem kokiem vai lielizmēra konstrukcijām, kas vēja brāzmās varētu salūzt un radīt transportlīdzeklim bojājumus!
 • Garnadži ir visur! Uzmaniet personīgās mantas - neatstājiet tās bez uzraudzības telšu pilsētiņā vai transportlīdzeklī redzamā vietā, kā arī sargieties no garnadžiem koncertu laikā!
 • Pievērsiet uzmanību pārtikas produktu kvalitātei, jo, neskatoties uz to derīguma termiņu, karstā laikā ēdiens bojājas ļoti ātri.
 • Izvairieties no pārmērīgas alkohola lietošanas, jo tas ir visbiežākais dažādu nelaimes gadījumu iemesls!
 • Nevadiet nekādu transporta līdzekli, tostarp arī velosipēdu, esot alkohola reibumā!
 • Neejiet peldēties alkohola reibumā un naktī!
 • Izvairieties no sadursmēm ar citiem festivālu apmeklētājiem!
 • Sargiet sevi, savus draugus un līdzcilvēkus!

BTA novēl drošu atpūtu visiem gan Baltijas lielāka festivāla “Positivus”, gan citu šīs vasaras festivālu apmeklētājiem, veiksmīgi pavadīt visas festivāla dienas un uzmanīt gan sevi, gan citus atpūtas biedrus!

Par uzņēmumu
Apdrošināšanas uzņēmums BTA dibināts 1993. gadā ar toreizējo nosaukumu „Baltijas Transporta apdrošināšana” AS. Uzsākot darbību jūras un gaisa transporta apdrošināšanas jomā, BTA ātri vien pierādīja sevi kā universālu apdrošināšanas sabiedrību, kas spēj piedāvāt klientiem visplašāko apdrošināšanas pakalpojumu klāstu. Kopš 2002. gada, kad BTA iegādājās Lietuvas apdrošināšanas sabiedrību “BTA Draudimas”, BTA ir mērķtiecīgi attīstījusi savu darbību arī citās valstīs – Igaunijā, Vācijā, Spānijā, Polijā, Francijā, Itālijā, Apvienotajā Karalistē, sākumā darbojoties uz brīvās pārrobežu darbības principa pamata (Freedom of Services jeb FOS), vēlāk dibinot filiāles.
Lai izmantotu visas Eiropas Savienības sniegtās priekšrocības un atvieglotu uzņēmējdarbību ārvalstīs, 2011. gada februārī BTA veica pāreju uz Eiropas komercsabiedrības darbības formu, iegūstot jaunu nosaukumu – „BTA Insurance Company” SE.
BTA ir vienīgā Latvijas apdrošināšanas sabiedrība, kas eksportē finanšu pakalpojumus un darbojas ne tikai Baltijā. BTA starptautisko izaugsmi apliecina starptautiskās auditoru kompānijas „Deloitte” 2013. gadā apkopotais lielāko Centrāleiropas uzņēmumu TOP 500, kurā BTA ierindota 50 lielāko Centrāleiropas apdrošināšanas sabiedrību vidū.
Lai veicinātu dinamiskāku biznesa attīstību Eiropā un atbilstoši biznesa stratēģiskajiem virzieniem strukturētu administratīvos resursus un procesus, apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” SE 2014. gada oktobrī uzsāka reorganizāciju, veicot uzņēmuma sadalīšanu atbilstoši biznesa ģeogrāfiskajam dalījumam: Baltija un pārējā Eiropa. Īstenojot reorganizāciju, 2014. gada 27. oktobrī tika reģistrēts BTA meitas uzņēmums AAS “BTA Baltic Insurance Company”.
2015. gada 29.jūnijā, saņemot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas lēmumu, ar kuru atļauts Baltijas valstu apdrošināšanas portfeli nodot apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” SE dibinātajam meitas uzņēmumam – AAS “BTA Baltic Insurance Company”, kā arī šī gada 1.jūlijā saņemot Uzņēmuma reģistra lēmumu, ir veiksmīgi pabeigta uzņēmuma reorganizācija. Saglabājot līdz šim sniegto pakalpojumu klāstu, sākot no šī gada 1. jūlija, apdrošināšanas pakalpojumus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sniegs AAS “BTA Baltic Insurance Company”, savukārt “BTA Insurance Company” SE turpinās tirgus ekspansiju pārējās Eiropas valstīs.

Informāciju sagatavoja:
Linda Upeniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts linda.upeniece@bta.lv
Tālr. 67025676, mob. tālr. 26756841