X

BTA: Tikai trešdaļai apdrošināto mājokļu īpašnieku ir civiltiesiskās atbildības apdrošināšana

13.03.2017

Lai arī pēdējo gadu laikā salīdzinoši strauji auguši civiltiesiskās atbildības (turpmāk – CTA) apdrošināšanas apmēri, vēl arvien tikai trešdaļai jeb 34% nekustamā īpašuma apdrošināšanas polišu īpašnieku ir CTA apdrošināšana, liecina AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) apkopotā informācija. Tajā pašā laikā šādu negadījumu skaits, kas lielākoties ir saistīti ar kaimiņu appludināšanu, ir nemainīgi augsts, un nodarīto zaudējumu apmērs var sasniegt pat vairākus desmitus tūkstošu eiro.

 

Kā rāda līdzšinējā BTA pieredze, tad, izvēloties mājokļa apdrošināšanu, klienti par CTA apdrošināšanu bieži vien neaizdomājas vai arī iegādājās to “ķeksīša” pēc, par ko liecina salīdzinoši nelielie apdrošināšanas limiti.

 

“Kaimiņa īpašuma appludināšana var izmaksāt ļoti dārgi, bet par to cilvēki visbiežāk aizdomājas tikai pēc negadījuma. Šī gada janvārī, piemēram, kāda dzīvokļa īpašnieks appludināja zemāk esošo īpašumu – komercplatības - un radīja  zaudējumus 25 700 eiro apmērā, taču viņa izvēlētās CTA apdrošināšanas polises limits bija tikai 1 000 eiro un sedza pavisam nelielu daļu no izmaksām. Diemžēl ar šādu situāciju nākas saskarties gana bieži, tāpēc aicinām ļoti rūpīgi apsvērt salīdzinoši nelielo polises sadārdzinājumu pret potenciālajām alternatīvajām izmaksām, saka Raivis Štrauss, AAS “BTA Baltic Insurance Company” Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produktu vadītājs.

 

Pakāpeniski pieaug CTA apdrošināšanas limiti

 

Kā atzīst BTA eksperti, tad lielākie CTA apdrošināšanas limiti Latvijā nav ne tuvu tik vērtīgi kā, piemēram, Rietumeiropā, kur arī privātpersonām nereti polises limits mērāms miljonos eiro. Tomēr pozitīvi, ka arī pie mums limitu apmērs palielinās, un 2016. gadā atsevišķi BTA klienti izvēlējušies CTA apdrošināšanas limitu jau 200 000 eiro apmērā. Piemēram, piecus gadus atpakaļ lielākais limits bija 30 000 eiro.

 

Vēl joprojām pārliecinoši lielākā daļa BTA klientu izvēlas CTA apdrošināšanu ar limitu līdz 5 000 eiro, bet gada laikā ievērojami pieaudzis arī to klientu skaits, kuri iegādājušies nekustamā īpašuma apdrošināšanas polises ar civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas limitu robežās starp pieciem un desmit tūkstošiem eiro.

 

“Jāatzīmē, ka personas, kas domā par apdrošināšanu ilgtermiņā, izvēlas arī plašāku apdrošināšanas aizsardzību – vēlas sevi pamatīgāk pasargāt no iespējamiem zaudējumiem, un zīmīgi, ka, jo garāks ir apdrošināšanas periods, jo biežāk privātīpašuma apdrošināšanas polisēm ir pievienots CTA apdrošināšanas segums,” atzīst R.Štrauss. “Tas norāda uz cilvēku izpratnes palielināšanos par apdrošināšanas nozīmi kopumā, kas pamazām veicina brīvprātīgo apdrošināšanas veidu popularitāti, jo izdevīgāk ir sevi pasargāt pirms negadījuma un paļauties uz apdrošinātāju, nevis problēmu vēlāk risināt saviem spēkiem un par saviem līdzekļiem.”

 

Kā liecina BTA informācija, tad kaimiņu appludināšana ir visbiežākais citiem nodarīto zaudējumu  veids, ko piedzīvo mājokļu īpašnieki – 94% pieteikto atlīdzību gadījumi saistīti ar dažāda veida šķidrumu noplūdi, kas sabojājis zemāk vai līdzās esošos īpašumus. Vidējā BTA izmaksātā CTA apdrošināšanas atlīdzība par šādu apdrošināšanas gadījumu ir 800 eiro. Ziemā gan vislielākās raizes ēku īpašniekiem mēdz radīt no māju jumtiem krītošs sniegs vai ledus, kas sabojājis automašīnas. Šādos gadījumos vidējās CTA apdrošināšanas atlīdzības apmērs ir 1 183 eiro.

 

 

Par uzņēmumu

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā visu veidu nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vienlaikus BTA ir viena no lielākajām apdrošināšanas atlīdzību izmaksātājām Baltijā – 2016. gadā BTA apdrošināšanas atlīdzībās vidēji ik darba dienu izmaksāja vairāk nekā 300 tūkstošus eiro jeb aptuveni 38 tūkstošus eiro ik darba stundu.

BTA lielākais akcionārs ir viens no vadošajiem apdrošinātājiem Eiropā "Vienna Insurance Group AG". Vairāk nekā 50 uzņēmumi 25 valstīs veido grupu ar spēcīgu zīmolu, 190 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē un ciešu sadarbību ar klientiem. VIG nodarbina 23 000 darbiniekus un ir izteikts līderis savos galvenajos tirgos. VIG ir koncerns ar labāko ATX reitingu – labākais Vīnes biržā, un tā akcijas kotējas arī Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:
Linda Upeniece
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts linda.upeniece@bta.lv
tālr.: 67025676, mob. tālr.: 26756841