BTA parakstīto prēmiju apjoms 1. ceturksnī pieaug par 41,3%

27.04.2018

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) 2018. gada pirmajā ceturksnī panākusi iespaidīgu izaugsmi - parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs, salīdzinājumā ar pērnā gada pirmajiem trīs mēnešiem, palielinājies par 41,3%. Uzņēmumam vislabāk veicies Latvijā, kur prēmijas parakstītas par 59,1% lielākā apmērā nekā pirms gada.

 

Gada pirmajos trīs mēnešos BTA visā Baltijā parakstījusi apdrošināšanas prēmijas 53,8 miljonu eiro vērtībā – 21,0 miljoni Latvijā, 26,6 miljoni Lietuvā un 6,2 miljoni Igaunijā. Līdz ar to pieaugums attiecībā pret 2017. gada 1. ceturksni bija attiecīgi 59,1%, 34,8% un 20,7%.

 

Par 40% palielinājies arī izmaksāto atlīdzību apjoms, sasniedzot 28,8 miljonus eiro. Latvijā klientiem izmaksātas atlīdzības 14 miljonu, Lietuvā 11,6 miljonu un Igaunijā 3,2 miljonu apmērā. Katrā darba dienā BTA klientiem Latvijā izmaksā vairāk nekā 221 tūkstoti eiro, Lietuvā 185 tūkstošus, un Igaunijā – 48 tūkstošus eiro.

 

Vairāk prēmiju nekā pirms gada parakstīts visos lielajos apdrošināšanas segmentos. Veselības apdrošināšanā par 79,4%, KASKO apdrošināšanā reģistrēts pieaugums par 35%, īpašuma apdrošināšanā par 24.2% un vispārējā civiltiesiskā apdrošināšanā par 20,6%.

 

Latvijā visstraujākā izaugsme brīvprātīgajos apdrošināšanas veidos bija veselības apdrošināšanā, pateicoties sadarbības līguma noslēgšanai ar vairākiem lieliem un populārāko darba devēju aptaujās ik gadu daudzinātiem uzņēmumiem, kuri nodrošina darbiniekiem veselības apdrošināšanas polises. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, šajā segmentā pieaugums bija 82,9%. Savukārt lielākās raizes Latvijā joprojām raisa OCTA, kur atlīdzībās izmaksāts par trešdaļu vairāk naudas nekā ieņemts no prēmiju parakstīšanas.

 

«Gada pirmie trīs mēneši BTA aizritējuši darbīgi un sekmīgi, un īpaši jāizceļ straujā pozīciju uzlabošana Latvijas veselības apdrošināšanas tirgū, kur prēmiju apjoms gandrīz divkāršojies. Toties ieilgusī ziema iezīmējusi nepatīkamu tendenci autovadītājiem – strauji pieaudzis izmaksāto KASKO un OCTA apdrošināšanas atlīdzību apjoms. Abos segmentos tas palielinājies aptuveni divreiz ātrāk nekā parakstīto prēmiju pieaugums, kas liecina par situācijas pasliktināšanos uz ceļiem,» stāsta BTA valdes loceklis Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

 

Ievērības cienīgs fakts ir 37,4% parakstīto prēmiju apjoma pieaugums brīvprātīgajos apdrošināšanas veidos Baltijā. Tas apliecina, ka iedzīvotāji aizvien labāk apzinās apdrošināšanas nozīmi.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk kā 1 000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv