BTA palielina pamatkapitālu par 10 miljoniem eiro

29.12.2017

Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) palielinājusi pamatkapitālu par 10 miljoniem eiro, kļūstot par vadošo apdrošināšanas sabiedrību Latvijā arī pēc pašu kapitāla lieluma. Pēc pamatkapitāla palielināšanas BTA maksātspējas attiecība pieaugusi par 10 procenta punktiem un sasniegusi 129%.

 

2017. gada pirmajos deviņos mēnešos BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms visā Baltijā pieauga par 22%, kas uzskatāms par strauju izrāvienu blīvajā apdrošināšanas tirgū. Līdz ar pamatkapitāla paaugstināšanu BTA ir pienācīgi sagatavojusies turpmākai izaugsmei un atbildīs maksātspējas nepieciešamā kapitāla prasībai pat vēl straujākas darbības paplašināšanas gadījumā. Spēkā esošais regulējums nosaka, ka attiecībai starp sabiedrības pašu kapitālu un maksātspējas nepieciešamā kapitāla prasību jābūt 100% vai augstākai.

 

«BTA būtiski, par veseliem 19 procenta punktiem pārsniedz prasīto maksātspējas attiecību. Tomēr, redzot šā gada izaugsmi un apzinoties izaugsmes ambīcijas nākotnē, akcionāri nolēma palielināt pamatkapitālu. Tagad esam vēl labāk sagatavojušies parūpēties par klientu finansiālo stabilitāti,» saka AAS “BTA Baltic Insurance Company” valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

 

Pateicoties BTA vairākuma akcionāra Vienna Insurance Group stabilitātei, BTA spējusi regulāri palielināt pamatkapitālu un stiprināt savu maksātspējas rādītāju. Tādējādi uzņēmums spēj garantēt, ka visi klienti saņems tiem pienākošās apdrošināšanas kompensācijas.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv