BTA pagājušā gada rezultāti liecina par līdzsvarotu un vienmērīgu augšupeju

07.05.2020

Apdrošināšanas akciju sabiedrības "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2019.gadā, salīdzinot ar to pašu periodu 2018.gadā, kopumā palielinājies par 3,7% un sasniedza 216,0 milj. eiro apmēru (pēc OCTA atskaitījumiem). BTA atlīdzībās 2019.gadā izmaksāti kopumā 138,8 milj. eiro, kas ir par 18,2% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt peļņa pirms nodokļu nomaksas Baltijas valstīs sastāda 11,7 milj. eiro.

 

BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā 2019.gadā bija 216,0 milj. eiro, kas ir par 3,7% vairāk nekā 2018.gada tajā pašā periodā. No kopējā apjoma BTA Latvija parakstīja bruto prēmijas 83,1 milj. eiro apmērā, kas ir par 5,3% vairāk nekā 2018.gadā. Lietuvā BTA pagājušajā gadā parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 106,7 milj. eiro apmērā, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt BTA Igaunijā bruto parakstīto prēmiju apmērs kopumā palielinājās par 2,8% un bija 26,3 milj. eiro vērtībā.

 

BTA Baltijā 2019.gadā visvairāk bruto prēmijas parakstīja transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veidā – 74,3 milj. eiro, kas ir par 3,8% mazāk nekā 2018.gadā. Otrajā vietā ar 6,4% pieaugumu, salīdzinot ar 2018.gada datiem, pērn bija KASKO apdrošināšanas veids, kurā parakstītas bruto prēmijas 52,1 milj. eiro apmērā. Savukārt nozīmīgākais pieaugums un trešais lielākais veids BTA Baltijas portfelī pēc bruto parakstītajām prēmijām 2019.gadā ir Īpašumu apdrošināšana – 28,9 milj. eiro, kas ir par 12,1% vairāk nekā 2018.gadā.

 

Pagājušā gadā BTA Latvija nozīmīgāko daļu no bruto parakstītajām prēmijām aizņēma Veselības apdrošināšanas veids, sasniedzot 22,1 milj. eiro, kas ir par 6,9% vairāk nekā 2018.gada tajā pašā periodā. Otrs lielākais apdrošināšanas veids Latvijā pēc bruto parakstīto prēmiju apjoma 2019.gadā ir KASKO ar 17,7 milj. eiro (+4,3%), bet trešais lielākais – OCTA ar 14,1 milj. eiro (-12,5%). Visa gada garumā tika novērota pozitīva tendence palielināties bruto parakstīto prēmiju apjomam Īpašumu apdrošināšanas veidā (tagad un turpmāk – ieskaitot inženiertehniskos riskus), tādējādi ar 24,1% pieaugumu šajā veidā BTA Latvijā sasniegts 15,5 milj. eiro liels apjoms.

 

Lietuvā pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislielākais apdrošināšanas veids ir OCTA, sasniedzot gandrīz 52,2 milj. eiro (-1,9%), tai seko KASKO ar 24,7 milj. eiro lielu apjomu (+9,5%) un Īpašuma apdrošināšanas veids ar 10,2 milj. eiro (+0,8%).

 

BTA Igaunijā vislielākais bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms ir KASKO apdrošināšanas veidā ar 9,6 milj. eiro (+2,6%), kam seko OCTA ar 7,9 milj. eiro (+0,7%) un Īpašumu apdrošināšana ar 3,3 milj. eiro (+0,8%).

 

“BTA 2019.gadā ir sasniegusi vairākus nozīmīgus panākumus par spīti sīvajai konkurencei Baltijas valstu apdrošināšanas tirgū. Attīstot tehnoloģiskos risinājumus, pilnveidojot iekšējos procesus, uzlabojot produktu cenu noteikšanas kārtību, BTA ir panākusi ievērojamu izaugsmi brīvprātīgās apdrošināšanas jomā un pat apsteigusi tirgus attīstības tempus, kas ļāva mums nostiprināt tirgus pozīciju un palielināt savu tirgus daļu visās trīs Baltijas valstīs svarīgos apdrošināšanas veidos, it īpaši Īpašuma, kā arī KASKO apdrošināšanā. BTA šobrīd ieņem otro vietu starp lielākajām apdrošināšanas sabiedrībām Latvijā un Lietuvā, un mūsu tirgus daļas ir attiecīgi 19% un 16%. Savukārt izteikti segmentētajā Igaunijas apdrošināšanas tirgū BTA stabili tuvojas tirgū vadošajai grupai un ar tirgus daļu 7% ieņēma sesto vietu. Tāpat jāuzsver, ka arī klientu skaita palielināšanās par 3% ir devusi savu artavu BTA attīstībā. Daudz esam pērn strādājuši gan pie tiešsaistes, gan klātienes pārdošanas kanālu attīstības un to ļoti novērtē mūsu klienti un sadarbības partneri,” skaidro BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

 

2019.gadā BTA Baltijā izmaksāja atlīdzības 138,8 milj. eiro apmērā, kas ir par 18,2% vairāk nekā 2018.gada tajā pašā periodā. Vislielākais atlīdzību pieteikumu apjoms bija par OCTA apdrošināšanas gadījumiem 47 milj. eiro (+3,5%) apmērā, kam seko KASKO ar 32,2 milj. eiro (+10,2%), kā arī Veselības apdrošināšana ar 19,7 milj. eiro (+21,3%).

 

BTA Latvijā pagājušajā gadā visvairāk atlīdzību izmaksas veiktas Veselības apdrošināšanā – 17,4 milj. eiro (+19,9%) vērībā. Savukārt par KASKO un OCTA gadījumiem izmaksāto atlīdzību apjoms ir gandrīz vienāds – attiecīgi 10,9 milj. eiro (-6,3%) un 10,8 milj. eiro (-31,9%).

 

Lietuvā visvairāk atlīdzību izmaksātas OCTA apdrošināšanas veidā – 30,6 milj. eiro (+22%). Atlīdzības 14,1 milj. eiro (+24,9%) apmērā Lietuvā BTA pērn izmaksāja par KASKO apdrošināšanas gadījumiem. Trešais nozīmīgākais veids ir Īpašuma apdrošināšana, kurā veiktas atlīdzību izmaksas 5,0 milj. eiro (+19,9%) apmērā. Savukārt Igaunijā visvairāk izmaksātas pieteiktās atlīdzības KASKO veidā – 7,2 milj. eiro (+14,5%) apmērā. Par OCTA apdrošināšanas gadījumiem Igaunijā izmaksātas atlīdzības 5,6 milj. eiro (+25%) apmērā, bet par Īpašuma apdrošināšanu – 7,2 milj. eiro (+225,7%) apjomā.

 

BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem 2019.gadā ir 11,7 milj. eiro. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 6,7 milj. eiro, Lietuvā – 7 milj. eiro, bet Igaunijā zaudējumi kopumā sastāda 1,9 milj. eiro.

 

"Arī 2020.gadā BTA turpina meklēt jaunus un inovatīvus veidus, kā nodrošināt klientu un sadarbības partneru pieprasījumu pēc ērti un ātri ikdienā izmantojamiem apdrošināšanas pakalpojumiem, vienkāršojot iekšējos procesus, nostiprinot un diversificējot apdrošināšanas veidu portfeli, uzlabojot biznesa procesus visās darbības jomās, stiprinot klientu apkalpošanu un attīstot tiešsaistes komunikācijas kanālus. BTA šogad pievērš pastiprinātu uzmanību uz pārdošanas kanālu attīstību un viens no pirmajiem soļiem bija BTA Veselības apdrošināšanas aplikācijas publiskošana, kas sniedz iespēju klientiem viegli pārskatīt sev pieejamos limitus, kā arī iesniegt atlīdzības pieteikumu tikai 21 sekundes laikā. Protams, savas korekcijas BTA plānos ievieš koronavīrusa izplatība un tā ierobežojošie pasākumi. BTA ir pierādījis savu elastību un spēju strauji pārslēgties klientu apkalpošanai tiešsaistē visās jomās sniedzot atbalstu klientiem ar visiem iespējamajiem attālinātās komunikācijas rīkiem – telefonu, e-pastu, sociālajiem medijiem, čata funkciju tīmekļa vietnē, lietotni. Mūsu darbinieki visās trīs Baltijas valstīs dažu dienu laikā jau varēja turpināt pilnvērtīgu darbu ārpus BTA biroju telpām, kas nodrošināja uzņēmuma darbības nepārtrauktību un iespēju īstenot portfeļa attīstību. BTA digitālā attīstība ir pamatā mūsu panākumiem ātri reaģēt un pielāgoties šī brīža apstākļiem. Turklāt arī šajā laikā BTA sniedz atbalstu tiem, kuriem tas tiešām ir nepieciešams, piemēram, Bērnu slimnīcas Vecāku mājai, kā arī nāk pretī klientiem, piedāvājot atlikt maksājumu par polisi līdz pat 90 dienām,” norāda V. Štokmaiers.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv