BTA lielākā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība par Alpos slēpojot gūtu traumu – 87 tūkstoši eiro

30.01.2020

Lai ieplānotā atpūta noritētu veiksmīgi un iespējamos zaudējumus un traumas segtu apdrošināšanas polise, cilvēkiem ceļojumu plānošanā jāiekļauj rūpīga apdrošināšanas risku seguma izpēte, uzsver AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA), atklājot, ka lielākā izmaksātā atlīdzība par slēpojot gūtu galvas traumu pērnā gada pavasarī sasniegusi pat 87 tūkstošus eiro.

 

“Izvēloties apdrošināšanas segumus, īpaši garākiem ceļojumiem, svarīgi saprast daudzas nianses, lai plānotā atpūta sagādātu tikai patīkamus brīžus. Tāpēc apdrošināšanas speciālisti klientam detalizēti izskaidros visas konkrētā apdrošināšanas seguma nianses – ko sedz šāda polise, bet kas tās segumā neietilpst,” saka BTA Personu apdrošināšanas produktu vadītājs Oskars Zvejnieks, uzsverot, ka apdrošināšanas gadījumi var būt ļoti specifiski un atšķirīgi.

 

Jāsaprot, kā atšķiras, piemēram, bagāžas apdrošināšanas segums – vai tā ir pazudusi, esot klienta pārziņā, vai pārvadātāju kļūdu dēļ aizkavējusies; kādu pirmās nepieciešamības preču iegādi šādos gadījumos sedz polise. “Izskaidrot šīs situācijas polises pircējam ir komplicēts uzdevums, tāpēc to vislabāk veic apdrošināšanas jomas speciālisti, iepazīstinot ar visiem iespējamiem gadījumiem,” pārliecināts O. Zvejnieks.

 

Apdrošināšanas polises izmaksas šādiem gadījumiem ir salīdzinoši zemas, bet pieteikto atlīdzību apjoms un dažādo apdrošināšanas gadījumu skaits – liels, jo ceļotājiem nereti gadās dažādas sīkas, bet nepatīkamas ķibeles, kas var sabojāt ilgi gaidīto atvaļinājumu gandrīz tikpat lielā mērā kā slimības vai traumas.

 

“Lielākie zaudējumi ceļojumos vienmēr saistīti ar veselības problēmām, bet šajā jautājumā klientiem situācija parasti ir saprotamāka. Ir bijis gadījums, kad tiek iesniegts apdrošināšanas atlīdzības pieteikums no Šveices par 75 tūkstošiem eiro, jo klientam kļuvis slikti. Vēl lielāka summa – 87 tūkstoši eiro – izmaksāta par smagu traumu, kas gūta, slēpojot Alpos pagājušā gada pavasarī. Tādos gadījumos nav jautājumu – apdrošinātājam šī summa jāsedz,” saka O. Zvejnieks.

 

Būtiski ņemt vērā, kādu transporta līdzekli izmantos ceļotājs – savu automašīnu, lidos vai piedalīsies grupas braucienā ar autobusu. “No tā arī atkarīgs, kādus riskus vajadzētu apdrošināt. Piemēram, dodoties ar savu auto slēpot uz Itāliju, nav nepieciešams iekļaut lidojuma aizkavēšanās, atcelšanas risku, kā tas ir lidojot. Bet skaidrs, ka medicīniskās palīdzības riska iekļaušana ir obligāta,” atgādina O. Zvejnieks.

 

Kopumā 2019.gadā Ceļojumu apdrošināšanas atlīdzību apjoms Latvijā pieaudzis par 51%, salīdzinot ar to pašu periodu 2018.gadā. Bruto parakstīto prēmiju apjoms šajā apdrošināšanas veidā pērn veidoja 2,5 milj. eiro, kas ir par 12% vairāk nekā 2018.gadā.

 

Par BTA

 

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 25 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa – ATX, visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi; „Vienna Insurance Group” akcijas tiek kotētas arī Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv