X

BTA kļūst par gada kultūras mecenātu Lietuvā

18.02.2016

Lietuvas Republikas Kultūras ministrija apdrošināšanas akciju sabiedrības „BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA Baltic) Lietuvas filiālei pasniegusi gada Kultūras mecenāta zīmi, kas ir viens no augstākajiem nozares novērtējumiem. Goda apbalvojums piešķirts par sniegto atbalstu un sadarbību kultūras jomā, tai skaitā apdrošinot pasaulē slavenu izstāžu eksponātu izstādīšanu, kuru kopējā vērtība sasniedz gandrīz 200 miljonus eiro.
 


 

Augsto kultūras nozares apbalvojumu BTA saņēmusi par ilgstošu sadarbību un atbalstu Lietuvas Nacionālā muzeja Valdnieku pilij un Lietuvas mākslas muzejam. Kā stāsta BTA Lietuvas filiāles vadītājs Tadeušs Podvorskis, BTA jau septiņus gadus cieši sadarbojas ar Lietuvas Nacionālo muzeju, apdrošinot un atbalstot dažādus mākslas un kultūras pasākumus. BTA ir apdrošinājusi ne tikai Lietuvas, bet arī lielāko Polijas un ievērojamāko Eiropas muzeju, piemēram, Ermitāžas un Luvras izstādes, kuru eksponātu kopējā vērtība pārsniedz 190 milj. eiro.

 

“Mākslas darbu vērtība ir ļoti delikāta – tie bieži ir jūtīgi pret apkārtējo vidi un jebkādi, pat mazākie negadījumi transportēšanas vai ekspozīciju laikā var nodarīt ļoti lielus zaudējumus. Turklāt, lai arī mākslas darbu aizsardzībai muzejos tiek ierīkotas arvien modernākas un sarežģītākas aizsardzības sistēmas, bieži vērtīgie mākslas priekšmeti piesaista naudas tīkotājus, kuri tos tīko pārdot “melnajā tirgū”. Tieši tāpēc, organizējot visas vērtīgo eksponātu izstādes, tiek ne tikai ievērotas stingras transportēšanas, eksponēšanas, apsardzes un citas prasības, bet arī noformēta šo pasākumu apdrošināšana,” norāda T.Podvorskis.

 

Kā norāda BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus, valsts atzinība, ko saņēmuši Lietuvas kolēģi par īstenotajiem kultūras un mākslas atbalsta projektiem, ir ļoti svarīgs uzņēmuma vērtību novērtējums: “Īstenojot virkni sadarbības projektu mākslas un kultūras jomā Lietuvā, piemēram, apdrošinot nozīmīgas izstādes, kā arī apdrošinot Latvijas nacionālo simbolu – Brīvības pieminekli un atbalstot lielkoncertu “Latvijas spēka dziesmas”, BTA rūpējas gan par Latvijas, gan citu tautu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un tā drošību. Šo uzņēmuma vērtību noteikti saglabāsim arī savā turpmākajā darbībā.”

 

Ik gadu BTA Latvijā sniedz nozīmīgu atbalstu kultūras jomai, apdrošinot gan Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu, gan dažādu kultūras pasākumu organizatoru civiltiesisko atbildību, gan arī atbalstot virkni kultūras pasākumu. Jau 11 gadus BTA rūpējas par Brīvības pieminekļa, Latvijas kultūras mantojuma un neatkarības simbola, drošību, apdrošinot to par 1,5 miljoniem eiro. BTA ir sniegusi atbalstu izstādes “Baltu māksla” norisei Rīgai, dāvinot izstādes transportēšanas apdrošināšanu 850 tūkstošu eiro apmērā, dāvinājusi Rīgas pilsētai starptautiskās jahtu regates "The Tall Ship Races 2013" Rīgas posma pasākuma organizatoru civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polisi 10 miljonu eiro apmērā, apdrošinājusi izstādes par godu Latvijas Tautas frontei organizētāju civiltiesisko atbildību vairāk nekā 10,5 tūkstošu eiro apmērā un izstādē izvietotās fotogrāfijas 6,9 tūkstošu eiro apmērā, atbalstījusi lielkoncerta “Latvijas spēka dziesmas” norisi, kurā atskaņoti mūsu tautai ļoti nozīmīgi skaņdarbi, kā arī atbalstījusi daudzus citus, kultūras un izklaides pasākumus.

 

Par uzņēmumu

 

Apdrošināšanas akciju sabiedrība (turpmāk – AAS) “BTA Baltic Insurance Company” dibināta 2014. gadā “BTA Insurance Company” SE reorganizācijas rezultātā, veicot uzņēmuma sadalīšanu atbilstoši biznesa ģeogrāfiskajam dalījumam: Baltija un pārējā Eiropa. AAS “BTA Baltic Insurance Company” mātes uzņēmums “BTA Insurance Company” SE apdrošināšanas tirgū darbojas vairāk nekā 20 gadu, 2009. gadā kļūstot par trešo lielāko apdrošinātāju Baltijas valstīs. “BTA Insurance Company” SE starptautisko izaugsmi apliecina starptautiskās auditoru kompānijas "Deloitte" 2013. gadā apkopotais lielāko Centrāleiropas uzņēmumu TOP 500, kurā “BTA Insurance Company” SE ierindota 50 lielāko Centrāleiropas apdrošināšanas sabiedrību vidū.

2015. gada decembrī AAS “BTA Baltic Insurance Company” noslēdza līgumu par investora - viena no vadošajiem apdrošinātājiem Eiropā "Vienna Insurance Group AG" (VIG) piesaisti. Darījums tiks realizēts pēc nepieciešamo atļauju saņemšanas no nozares uzraugošajām institūcijām, kas varētu notikt 2016. gada pirmajā pusgadā.

 

Papildu informācija:
Agnese Grīnberga
Sabiedrisko attiecību vadītāja
AAS “BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts agnese.grinberga@bta.lv
Tālr. 67025661, mob. tālr. 27828796