BTA īpašuma apdrošināšanā pieteikto zādzību riska atlīdzību apjoms audzis par 31,8%

10.07.2018

Šī gada pirmo sešu mēnešu laikā apdrošināšanas akciju sabiedrībā "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk - BTA) pieteikto īpašuma apdrošināšanas atlīdzību apjoms zādzību riskā audzis par trešdaļu. Šogad atlīdzībās izmaksāti jau 15,4 tūkstoši eiro, kas ir par 5,2 tūkstošiem eiro vairāk nekā līdzīgā laika periodā pagājušajā gadā, liecina BTA apkopotie dati. Pieaudzis arī pieteikto lietu daudzums. Ja pērn klienti pie apdrošinātāja vērsās ar 44 lietu pieteikumiem, šogad šis skaitlis ir audzis par 31,8% un sasniedz 58.

 

Vairumā gadījumu atlīdzību pieteikumos minēti ielaušanās īpašumā, vienlaikus ar mantu zādzībām arī sabojātas slēdzenes, durvis un logi. Zagļi līdzi aiznesuši visdažādākās lietas – ne tikai elektrotehniku (televizorus, datorus, mūzikas centrus), bet arī bankas kartes, dārglietas, darba instrumentus un divriteņus. Netiek smādēti arī tādi sadzīves priekšmeti, kā elektriskās tējkannas, filatēlijas albumi, degvielas kannas, putekļsūcēji un citi. Garnadži arī apzaguši īpašniekus, aiznesot vērtīgās mantas no garāžām, pagrabiem un šķūņiem.

 

Joprojām skaitliski lielākā daļa lietu reģistrētas Rīgā - gan laupīšanas, gan trešo personu nodarīto zaudējumu gadījumu skaits. Tiesa, šādi gadījumi ir reģistrēti arī attālākos reģionos - gan lielpilsētās Ventspilī un Daugavpilī, gan Aglonas, Viļānu un citos novados. BTA skaidro, ka privātpersonas vajadzību pēc īpašuma apdrošināšanas arvien biežāk uztver ne vairs kā papildu nastu savam budžetam, bet izprot to kā pašsaprotamu nepieciešamību. Neapdrošinot savu īpašumu un ciešot no garnadžu nodarītā posta, tas var izmaksāt daudz dārgāk un sāpīgāk.

 

"Cilvēki arvien biežāk apzinās, ka sev piederošais īpašums ir jāapdrošina. Vienalga, vai tā ir Rīga, kurā ir izteikti augstāks zādzību skaits, vai reģioni. Ir maldīgi domāt, ka klusākos lauku nostūros varu dzīvot klusi un mierīgi. To apliecina vispārējā statistika un BTA reģistrēto gadījumu skaits. Īpašuma apdrošināšana, kā jebkurš cits apdrošināšanas veids, ir kā drošs garants nākotnei gadījumā, ja kaut kas notiek ar pašu cilvēku vai tā īpašumiem. Pirmkārt, drošības sajūta, ka pēc negadījuma bez atbalsta nepaliksi," norāda BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš

 

BTA Apdrošināšanas departamenta direktors atzīst: pēdējo gadu laikā pozitīvi ir tas, ka mainās arī cilvēku domāšana un mazinās arī vieglprātīgā attieksme pret apdrošināšanas nozīmi kopumā. "Cilvēki saprot, ka nav prātīgi dzīvot ar domu - ar mani jau nekas tāds nenotiks. Labāk ir sevi pasargāt un paļauties uz apdrošinātāju laicīgi, nevis vēlāk pēc kāda negadījuma nožēlā kost pirkstos un situāciju risināt pašu spēkiem un no saviem personīgajiem līdzekļiem."

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk kā 1 000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv