BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms visā Baltijā šogad pieaudzis par 22%

05.12.2017

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2017. gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar šo pašu laika periodu pirms gada, pieaudzis par 22%. Ievērojams pieaugums sasniegts Īpašuma apdrošināšanas, KASKO un Ceļojuma apdrošināšanas segmentos.

 

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) šogad vislielāko izaugsmi piedzīvojusi Lietuvā, kur bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms audzis par 27%. Latvijā prēmiju apjoms palielinājies par 18%, un Igaunijā – ar 16%. Bruto  apdrošināšanas prēmijās uzņēmums šogad deviņos mēnešos parakstījis kopumā 119,7 miljonus eiro, bet bruto atlīdzībās izmaksājis 59,3 miljonus eiro.

 

Latvijā bruto parakstīto prēmiju apjoms šogad sasniedzis 41,2 miljonus eiro, kas ir par 18% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 22,6 miljoni eiro. Atlīdzībās BTA šogad Latvijā visvairāk izmaksājusi veselības apdrošināšanā - 7,0 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā gadu iepriekš. 6,0 miljoni eiro izmaksāti par KASKO apdrošināšanas gadījumiem.

 

”BTA turpina strauju izaugsmi visās trīs Baltijas valstīs. Dažādojot apdrošināšanas veidus un piedāvājot klientiem izdevīgus nosacījumus, esam palielinājuši darījumu apjomu par piektdaļu, kas ir ievērības cienīgs rezultāts konkurentiem bagātajā apdrošināšanas tirgū. Mūsu uzņēmums ik darba dienu Latvijā atlīdzībās izmaksā vidēji 123 tūkstošus eiro, bet visā Baltijā kopā – vidēji 319 tūkstošus eiro,” komentē BTA valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

 

Baltijā visstraujāk audzis pieprasījums pēc BTA pakalpojumiem Ceļojumu apdrošināšanā – par 30%. Īpašuma apdrošināšanā prēmiju apjoms ir audzis par 24% un KASKO – par 23%. Latvijā lielākais pieaugums prēmijās bijis veselības apdrošināšanā. Šajā segmentē bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pieaudzis par 23%. Autovadītāji arī izrādījuši lielāku interesi par KASKO apdrošināšanu, šā gada pirmajos deviņos mēnešos bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pieaudzis par 14% vairāk nekā pērn.

 

BTA peļņa pirms nodokļu samaksas šā gada deviņos mēnešos ir augusi, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, un sasniegusi 5,9 miljonus eiro.

 

“Vienna Insurance Group AG” nostabilizējot savas pozīcijas Baltijas tirgū, šī gada 19. septembrī tika pieņemts lēmums par reorganizāciju apvienošanas ceļā, kur apdrošināšanas akciju sabiedrību “InterRisk Vienna Insurance Group" (turpmāk InterRisk) tiks pievienota BTA. InterRisk pievienošana paredz, ka BTA Latvijā tiks pievienots InterRisk Latvijas bizness un infrastruktūra, savukārt InterRisk Lietuvas filiāle tiks pievienota BTA Lietuvas filiālei.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts: elina.rasmane@bta.lv