BTA Baltijā kopējais bruto parakstīto prēmiju apjoms deviņos mēnešos ir 156,2 miljoni eiro

04.12.2020

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) Baltijā bruto parakstīto prēmiju apjoms 2020.gada trešajā ceturksnī sasniedz 156,2 miljonus eiro, savukārt atlīdzībās izmaksāti kopumā 96,3 miljoni eiro.

 

Kopumā BTA Baltija 2020.gada trešajā ceturksnī parakstīja bruto prēmija 156,2 miljonu eiro apmērā, no kuriem 59,8 miljoni eiro tika parakstīti Latvijā, 78,1 miljons eiro – Lietuvā, un 18,3 miljoni eiro Igaunijā. Salīdzinot ar 2019.gada to pašu periodu, tas ir par 3,8% mazāk.

 

Šī gada trešajā ceturksnī kopumā BTA Baltijā visvairāk parakstītas bruto prēmijas tādos veidos kā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildība (OCTA), sasniedzot 50,8 miljonus eiro apjomu (tas ir par -9,2% mazāk nekā pērn šajā pašā laika periodā), KASKO, kurā bruto parakstīto prēmiju apmērs sasniedza 37,8 miljonus eiro (-3,5%), kā arī  Veselības apdrošināšana ar 24,4 miljoniem eiro (+8,7%).

 

BTA Latvijā visvairāk bruto prēmijas parakstīja Veselības, KASKO un OCTA veidos, sasniedzot attiecīgi 20,6 miljonus eiro (+5%), 11,9 miljonus eiro (-9,4%) un 8,5 miljonus eiro (-20,9%). Lietuvā vislielākais bruto parakstīto prēmiju apmērs bija OCTA veidā ar 36,4 miljoniem eiro (-6,6%), KASKO ar 19,4 miljoniem eiro (+1,1%), kā arī Īpašuma apdrošināšanā, kur parakstītas bruto prēmijas 5,5 miljonu eiro apmērā (-2,7%). BTA Igaunijā pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislabākie rezultāti ir KASKO veidā ar 6,5 miljoniem eiro (-4,9%), OCTA ar 5,8 miljoniem eiro (-5,5%) un Īpašumu apdrošināšanas veidā ar 1,9 miljoniem eiro (+7%) kopējo apmēru.

 

2020.gada deviņos mēnešos BTA Baltijā visvairāk atlīdzībās izmaksāts tādos veidos kā OCTA, KASKO un Veselības apdrošināšana – attiecīgi 33,3 miljoni eiro (-4,5%), 23,3 miljoni eiro (-2,7%) un 14,8 miljoni eiro (+1,6%).

 

Trešajā ceturksnī Latvijā visvairāk atlīdzību ir izmaksātas Veselības apdrošināšanā 12,9 miljonu eiro (+0,02%) apmērā, KASKO ar kopējo izmaksāto atlīdzību apjomu 8,1 miljons eiro (-1,2%) vērtībā, kā arī Īpašumu veidā, kur veiktas atlīdzību izmaksas 7,9 miljonu eiro (+26,6%) apmērā. BTA Lietuvā visvairāk atlīdzību izmaksas veiktas OCTA veidā – kopumā 22,7 miljoni eiro (+1,3%). 10,1 miljona eiro (-1,9%) apmērā izmaksas veiktas par atlīdzībām KASKO veidā un 3,8 miljoni eiro (+47,3%) par pieteiktajām atlīdzībām Īpašuma apdrošināšanā. Igaunijā šogad visvairāk izmaksāts KASKO veidā – 5,1 miljona eiro (-6,6%) apmērā, kā arī OCTA, sasniedzot 3,8 miljonus eiro (-11,7%) miljonus eiro, un ar vairākkārtīgu pieaugumu Dzelzceļa transporta apdrošināšanas veidā – 1,0 miljons eiro.

 

2020.gada trešajā ceturksnī BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem ir 11,8 miljoni eiro. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 3,6 miljoni eiro, Lietuvā – 6,7 miljoni eiro, bet Igaunijā 1,5 miljoni eiro.

 

“Neskatoties uz situāciju ne tikai Baltijas valstīs, bet pasaulē kopumā, vasaras periodā bija vērojama neliela stabilizācija dažādos ekonomikas procesos, kas ietekmēja arī apdrošināšanas tirgu. Visās trīs Baltijas valstīs novērojām Veselības apdrošināšanas veida pieprasījuma pieaugumu. Tāpat klienti turpināja izrādīt interesi arī par Īpašumu apdrošināšanu. Pozitīvi raugāmies nākotnē un darām visu, lai saglabātu augstu apkalpošanas līmeni, kā arī parūpētos par BTA darbinieku drošību un veselību. Lai kas arī notiktu apdrošināšanas tirgū, BTA vienmēr būs soli priekšā, jo mūsu dzen uz priekšu saliedēts komandas gars, tehnoloģiju attīstība un pārliecība par saviem labajiem darbiem sabiedrībai. BTA ne tikai palīdz saglabāt drošības sajūtu klientiem, bet arī rūpējas par sabiedrības labsajūtu. Tādēļ ar lepnumu vasarā turpinājām atklāt mūsu sociāli atbildīgo un inovatīvo projektu BTA Velozinis vairākās Latvijas pilsētās! Pirmās trases ir guvušas milzīgu atsaucību. Priecājamies, ka iesaistījāmies šī projekta attīstībā, jo BTA Velozinis var izmantot arī šī brīža apstākļos, kad ikvienam no mums ir jāpadomā par veselīgām un atbildīgām aktivitātēm svaigā gaisā, lai stiprinātu imunitāti,” stāsta BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

 

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv