BTA Baltijā bruto parakstīto prēmiju apjoms sasniedz 106,7 miljonus eiro

31.08.2020

2020.gada pirmajā pusgadā apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) Baltijā parakstījusi bruto prēmijas 106,7 miljonu eiro apmērā. Atlīdzībās Baltijā izmaksāti 60,1 miljons eiro.

 

No kopumā 106,7 miljoniem eiro bruto parakstīto prēmiju Baltijā, 41,2 miljoni eiro parakstīti Latvijā, 52,9 miljoni eiro Lietuvā, bet 12,6 miljoni eiro Igaunijā. Kopumā tas ir par 5% Baltijā mazāk nekā tajā pašā laika periodā pērn.

 

BTA Baltijā kopumā visvairāk parakstītas bruto prēmijas tādos veidos kā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildība (OCTA), sasniedzot 34,1 miljonu eiro (-11,3%), KASKO ar 25,6 miljoniem eiro (-49%) un Veselības apdrošināšana, kurā bruto parakstīto prēmiju apmērs šī gada pirmajā pusgadā bija 17,7 miljoni eiro (+7,8%).

 

2020.gada pirmajos sešos mēnešos BTA Latvijā visvairāk bruto prēmijas parakstīja Veselības, KASKO un OCTA veidos, sasniedzot attiecīgi 15,2 miljonus eiro (+8,9%), 7,9 miljonus eiro (-9,7%) un 5,5 miljonus eiro (-22,7%). Lietuvā vislielākais bruto parakstīto prēmiju apmērs bija OCTA veidā ar kopējo apmēru 24,6 miljoni eiro (-8,8%), KASKO ar 13,3 miljoniem eiro (-2,4%), kā arī Īpašuma apdrošināšanā, kur parakstītas bruto prēmijas 3,6 miljonu eiro apmērā (-5,2%). BTA Igaunijā pēc bruto parakstīto prēmiju apmēra vislabākie rezultāti ir KASKO veidā ar 4,3 miljoniem eiro (-2,9%), OCTA ar 4,1 miljonu eiro (-8,3%) un Īpašumu apdrošināšanas veidā ar 1,4 miljoniem eiro (+10,2%) kopējo apmēru.

 

BTA Baltijā 2020.gada pirmajos sešos mēnešos visvairāk atlīdzībās izmaksāts OCTA veidā – kopumā 22,8 miljonu eiro (-3,3%) apmērā. Otrais nozīmīgākais veids ir KASKO, kur izmaksātas atlīdzības 14,4 miljona eiro (-6,7%) apjomā, bet trešais ir Veselības apdrošināšana ar kopējo izmaksāto atlīdzību summu 9,1 miljons eiro (-7,5%).

 

Šī gada pirmajā pusgadā Latvijā visvairāk atlīdzību ir izmaksātas Veselības apdrošināšanā 8,0 miljonu eiro (-7,8%) apmērā, KASKO ar kopējo izmaksāto atlīdzību apjomu 5,0 miljonu eiro (-5,4 %) vērtībā, kā arī OCTA veidā, kur veiktas atlīdzību izmaksas 4,8 miljonu eiro (-11,6%) apmērā. BTA Lietuvā 2020.gada pirmajos sešos mēnešos visvairāk atlīdzību izmaksas veiktas OCTA – 15,2 miljonu eiro (+0,5%) vērībā. 6,1 miljona eiro (-8,7%) apmērā izmaksas veiktas par atlīdzībām KASKO veidā un 2,4 miljoni eiro (+31,3%) par pieteiktajām atlīdzībām Īpašuma apdrošināšanā. BTA Igaunijā šogad visvairāk par pieteiktajām atlīdzībām izmaksāts KASKO veidā, sasniedzot 3,3 miljonus eiro, kas ir par 5% mazāk nekā pērn pirmajā pusgadā. OCTA veidā izmaksāti 2,8 miljoni eiro, kas ir par 7,9% mazāk nekā 2019.gada pirmajos sešos mēnešos, bet vairākkārtīgs pieaugums bija Dzelzceļa transporta apdrošināšanas veidā, kur kopējais izmaksāto atlīdzību apmērs sasniedza 1 miljonu eiro.

 

2020.gada pirmajā pusgadā BTA Baltija peļņa pirms nodokļiem ir 8,2 miljoni eiro. Latvijā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas ir 3,7 miljoni eiro, Lietuvā – 3,1 miljoni eiro, bet Igaunijā 1,3 miljons eiro.

 

“Šī gada sākumā BTA turpināja īstenot daudzus iepriekš uzsāktos projektus, kas sakārto un uzlabo uzņēmuma iekšējos procesus, padara mūs digitāli spēcīgākus un turpina BTA attīstību. Tas ir bijis par pamatu vairāku nozīmīgu jaunu klientu piesaistīšanā, kas Baltijā kopumā deva mums pieaugumu, piemēram, Veselības apdrošināšanas veidā par 7,8%. Savukārt, spējot ātri reaģēt uz klientu vajadzībām un tirgus izmaiņām, tika organizētas dažādas informatīvās kampaņas un veiktas izmaiņas vairākos produktos, piemēram, Nelaimes gadījumu veidā, iekļaujot arī Covid-19 segumu, kas deva šajā veidā pieaugumu par 5,4%. Likumsakarīgi, ka ierobežojumu laikā Baltijas iedzīvotāji mazāk pārvietojās ar automašīnām, kas atspoguļojās ne tikai bruto parakstīto prēmiju, bet arī izmaksāto atlīdzību rezultātu samazinājumā. Taču kopumā BTA skatāmies pozitīvi uz pārmaiņām nākotnē. Kā prioritāti esam izvirzījuši iepriekš iesākto projektu turpināšanu, kas nodrošinās vēl ātrāku un ērtāku klientu apkalpošanas servisu dažādos pārdošanas kanālos,” uzsver BTA Valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers (Wolfgang Stockmeyer).

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv