Brīvības piemineklis Latvijas simtgadi sagaidīs apdrošināts

14.11.2017

Latvijas valstiskuma un brīvības simbols - Brīvības piemineklis - arī valsts simtgades jubilejas gadā būs apdrošināts. AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk BTA) jau 14. gadu pēc kārtas uzdāvinājusi Rīgas pieminekļu aģentūrai Brīvības pieminekļa apdrošināšanas polisi 1,5 miljonu eiro vērtībā.

 

Visu jubilejas gadu Brīvības piemineklis būs apdrošināts pret uguns, šķidrumu un tvaiku nodarītajiem postījumiem, dabas stihijām un cilvēku prettiesiskas rīcības sekām. Tas nozīmē, ka BTA segs visas pieminekļa remonta un tīrīšanas izmaksas pusotra miljona eiro vērtībā, nepiemērojot pašrisku.

 

1935. gada 18. novembrī atklātais Brīvības piemineklis gadu gaitā daudz cietis no vides ietekmes un transporta radītajām vibrācijām, tādēļ jau divas reizes restaurēts. Pirmā restaurācija norisinājās 1980.-1981. gadā, taču negaidīti tika pārtraukta, nepaveicot visus ieplānotos darbus. Otro reizi pieminekli restaurēja jau pēc neatkarības atgūšanas – no 1998.līdz 2001. gadam, jo tā dzelzsbetona konstrukcija bija sliktā tehniskā stāvoklī. Gluži kā monumenta uzcelšanai arī atjaunošanai līdzekļus saziedoja tauta. Restaurācijai tika savākti 540 tūkstoši latu un tā tika paveikta līdz Rīgas 800 gadu jubilejai.

 

«Brīvības piemineklis ir ne vien tautu vienojošs simbols, bet arī izcils mākslas darbs. Latvijas simtgades jubilejas pasākumos tam būs īpaša loma, uz to būs vērsti kā mūsu iedzīvotāju, tā Rīgas viesu skatieni. Tādēļ esam pagodināti, ka varam palīdzēt uzturēt Brīvības pieminekli nevainojamā izskatā arī tik nozīmīgajā 2018. gadā», saka apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus. BTA dāvinātās polises cena ir aptuveni 1500 eiro.

 

Pavisam Rīgā ir 178 pieminekļi, memoriāli, dekoratīvās skulptūras un vides objekti, no kuriem 126 pieder Rīgas pašvaldībai un tie atrodas Rīgas pieminekļu aģentūras pārvaldībā. No visiem aģentūra novērtējusi 37 pieminekļu kultūrvēsturisko un materiālo vērtību, un to kopējā vērtība naudas izteiksmē pārsniedz 20 miljonus eiro. Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu memoriālā ansambļa kultūrvēsturiskā un materiālā vērtība naudas izteiksmē joprojām nav novērtēta.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir nozīmīgākā apdrošināšanas sabiedrība Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 190 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā 24 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

Papildu informācija:
Elīna Rasmane
Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore
AAS „BTA Baltic Insurance Company”
e-pasts elina.rasmane@bta.lv