Automašīnu apzagšanas gadījumu skaits šogad pieaudzis par 125%

23.11.2020

Gada nogale Latvijas iedzīvotājiem atnesusi ne vien pandēmijas izraisītus ierobežojumus un dīkstāvi, bet arī satraukumus automašīnu īpašniekiem, jo kopš rudens pamatīgi aktivizējušies spēkratu apzadzēji. Cietušo sociālajos tīklos publicētās fotogrāfijas ar auto bez priekšējiem lukturiem un policijas video materiālus par zagļu aizturēšanas reidiem apstiprina apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk - BTA) statistika – salīdzinājumā ar 2019.gadu automašīnu apzagšanas gadījumu skaits vairāk nekā divkāršojies.

 

Kā pēdējos gados ierasts, visnedrošāk jājūtas Volvo markas vieglo pasažieru automašīnu īpašniekiem, jo viņu rīcībā ir zagļu iekārotākie transporta līdzekļi. Rudens mēnešu «uzlidojuma» dēļ Volvo apzagšanas gadījumu skaits gada griezumā vairāk nekā trīskāršojies, salīdzinājumā ar 2019.gadu. Visbiežāk tiek saņemti apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par nozagtajiem lukturiem un izsistiem sānu vai aizmugurējiem vējstikliem.

 

Negaidīti par otro iekārojamāko auto kļuvusi Škoda. Šī zīmola spēkratu apzagšanas gadījumu skaits gada laikā desmitkāršojies. Nākamās apdraudētākās markas ir zagļu iecienītie Premium klases auto – BMW, Mercedes Benz, Audi un Lexus, kuru jaunas rezerves daļas ir dārgas, tādēļ ir liels pieprasījums pēc lietotām, kas zagļus pamudina sagādāt pieprasīto «preci».

 

«Atskatoties pagātnē, redzam, ka ekonomiski grūtākos laikos zādzību skaitam ir tendence pieaugt. Samazinoties ienākumiem, autovadītāji vairs nepērk jaunas rezerves daļas un meklē lētākas, bieži vien pat neapzināti sagādājot darbu zagļiem. Kāds patiešām tiek pie vajadzīgās detaļas lētāk, bet tas notiek uz kāda cita nelaimes rēķina. Tādēļ aicinu autovadītājus būt atbildīgiem un pirkt rezerves daļas, arī lietotas, pārbaudītos, uzticamos veikalos. Nedodot pasūtījumu garnadžiem, samazināsim risku pašiem kādu dienu kļūt par viņu upuri,» mudina BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.

 

Kopumā šā gada pirmajos desmit mēnešos auto apzagšanas gadījumu skaits ir par 125% lielāks nekā identiskā laika periodā pirms gada.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv