Atklātas vēl trīs BTA Velozinis trases - Siguldā, Saulkrastos un Valmierā

27.10.2020

Turpinot realizēt sociāli atbildīgo un inovatīvo projektu BTA Velozinis, AAS “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) kopā ar biedrību “For Better” un uzņēmumu “We Build Parks” ir atklājuši vēl trīs trases dažādās Latvijas pilsētās – Siguldā, Saulkrastos un Valmierā.

 

“BTA Velozinis ir projekts ar kuru BTA, “For Better” un “We Build Parks” vēlas sniegt iespēju vacākiem kopā ar bērniem pavadīt daudz vairāk laika, drošā vidē apgūstot un uzlabojot velosipēda vadīšanas prasmes, lai pēc tam kopīgi varētu doties tuvākos un tālākos ceļojumos ar velosipēdiem pa savu dzimto pilsētu vai citur Latvijā. BTA mēs zinām, cik svarīgs mūsu darbinieku apmierinātības aspekts ir darba un privātās dzīves balanss. Iespēja vairāk laika pavadīt aktivitātēs svaigā gaisā, kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, jo īpaši nozīmīgi tas ir šobrīd, lai stiprinātu imunitāti un veselīgu dzīvesveidu visa gada garumā,” skaidro BTA Valdes locekle Evija Matveja.

 

Kopumā šobrīd ir atklātas 5 trases – Cēsīs (Valmieras iela 1), Dobelē (Ķestermežs), Siguldā (Raiņa iela 1), Saulkrastos (Noliktavas iela 10) un Valmierā (Krāču iela 4). Taču pavisam drīz jaunas trases tiks atklātas arī Mārupē, Salaspilī, Jelgavā, Alūksnē un Rēzeknē. Nākamgad plānots šo projektu attīstīt vēl plašāk arī citur Latvijā.

 

“Lai arī rudens jau ir iestājies, tomēr trases ir pieejamas 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā. Jebkurš interesents trasei var piekļūt pilnīgi bez maksas un izmēģināt to arī mākoņainā dienā. Turklāt, jo bērni vairāk izbraukās visus trases elementus, jo ātrāk būs sagatavojušies drošai velosipēda vadīšanai uz ielas,” stāsta “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons.

 

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem, kopējais velosipēdu vadītāju negadījumu skaits kopš 2011.gada ir palielinājies par 55%. Taču trūkst drošu un pārdomātu vietu, kur mazākie velobraucēji varētu apgūt nepieciešamās velosipēdu vadīšanas prasmes.

 

BTA Velozinis trasē radīti pilsētvidē visbiežāk sastopamie apstākļi, lai bērni, sākot ar pirmajām dienām, kad tiek apgūtas velosipēdu braukšanas prasmes, spētu apjaust savas iespējas un pārvarēt šķēršļus, lai tas nebūtu jādara uz ielas. Piemēram, veikt manevru ar vienu roku, kas ļaus attīstīt spēju norādīt braukšanas virzienu, bedrīšu apbraukšanu vai uzbraukšanu un nobraukšanu no apmalītes. Tāpat pie BTA Velozinis trasēm tiek izvietotas informatīvās norādes ar svarīgāko informāciju par drošu velosipēdistu pārvietošanos satiksmē. Plašāku informāciju par BTA Velozinis iespējams atrast projekta tīmekļa vietnē www.btavelozinis.lv.

 

 

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk nekā 1000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar gandrīz 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Ar kopumā vairāk nekā 25 000 darbinieku apmēram 50 apdrošināšanas sabiedrībās 30 valstīs, „Vienna Insurance Group” ir izteikts līderis savas darbības tirgos Centrāleiropā un Austrumeiropā, rūpējoties par vairāk nekā 22 miljoniem klientu. „Vienna Insurance Group” ir vadošā Vīnes biržas indeksa (kopš 1994.gada) ATX visaugstāk novērtētais uzņēmums ar „Standard & Poor’s” auditoru kompānijas piešķirto augsto finansiālās stabilitātes novērtējumu A+ ar stabilu nākotnes attīstības prognozi. “Vienna Insurance Group” cieši sadarbojas ar “Erste Group” – lielāko mazumtirdzniecības banku Centrālajā un Austrumeiropā.

 


Par biedrību “For Better”

Biedrība “For Better” veicina interesi par aktīvo atpūtu Latvijas iedzīvotāju vidū, popularizējot alternatīvos sporta veidus un veselīgu dzīvesveidu. Šobrīd biedrība fokusējās uz velo infrastruktūras attīstību, pasākumu rīkošanu un sabiedrības labuma projektiem. Aizvadītajos gados biedrība “For Better” ir rīkojusi „Red Bull Pump Track World Championship” posmus Latvijā un Igaunijā, kas ir guvuši ievērojamu atsaucību no aktīviem jauniešiem un sporta profesionāļiem. Šogad biedrība plāno organizēt atklāto čempionātu asfalta velo trasē gan bērniem, gan pieaugušiem, veicinot šī sporta veida popularizēšanu.

 

 

Par “We Build Parks”

“We Build Parks” ir latviešu uzņēmums, kas apvieno aktīvās atpūtas parku izbūves ekspertus. Uzņēmums var lepoties ar realizētiem unikāliem velo, snovborda, veikborda, skeitborda un citiem aktīvās atpūtas projektu risinājumiem 25 pasaules valstīs (t.sk. Ziemas olimpisko spēļu snovborda parka izbūve). Baltijas reģionā "We Build Parks” uzņēmums koncentrējas uz velo segmentu, izbūvējot asfalta velotrases un koka konstrukciju piedzīvojumu trases. Šobrīd Latvijā velotrases ir izbūvētas vairākās pilsētās (Daugavpilī, Rīgā, Aucē, Cēsīs, Tērvetē, Beverīnā, Balvos), kopā radot inovatīvas, estētiski pievilcīgas un multifunkcionālas atpūtas, kā arī sacensību norises vietas. Velotrašu ideju atzinīgi novērtē arī vairākas pilsētas kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv