AAS “BTA Baltic Insurance Company” Valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus atstāj amatu

23.04.2018

Pēc sešu gadu darba Valdes priekšsēdētāja amatā, AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) Valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus izlēmis atstāt BTA pēc paša vēlēšanās, lai mestu jaunus  izaicinājumus.

 

Pēc vairāk nekā desmit gadu uzņēmuma BTA vadības, no kuriem pēdējos sešus gadus BTA vadot kā Valdes priekšsēdētājs, Jānis Lucaus vēlas mest sev jaunus izaicinājumus privātajā un profesionālā darbībā, tādēļ izlēmis ar šī gada 1. maiju darbu uzņēmumā izbeigt. Jāņa Lucaus vadībā BTA ir uzrādījis ievērojamu biznesa pieaugumu 65% apmērā, sasniedzot 2017. gadā bruto parakstīto prēmiju apjomu 164,6 miljoni eiro. Tehniskais rezultāts kopš 2012. gada ir uzlabots 2,5 reizes sasniedzot 7,6 miljonus eiro. 2017. gadā peļņa pirms nodokļiem sasniedza 8,7 miljonus eiro, kas ir augstākais peļņas rādītājs uzņēmuma BTA vēsturē pēdējo 6 gadu laikā. Sasniegtie rezultāti ļauj BTA vadības komandai turpināt iesākto un saglabāt vadošā uzņēmuma tirgus pozīcijas Baltijas valstīs.

 

 

“Esmu gandarīts par BTA komandas paveikto uzņēmuma līdzšinējā attīstībā un pateicos par mērķtiecīgo komandas sadarbību un saliedētību. Esmu pārliecināts, ka uzņēmumam izdosies sasniegt izvirzītos mērķus un BTA turpinās īstenot stratēģiju būt par vienu no vadošajiem uzņēmumiem nozarē un nozīmīgs spēlētājs Latvijas tautsaimniecībā,” uzsver Jānis Lucaus, BTA Valdes priekšsēdētājs.

 

BTA ietilpst lielākajā starptautiskajā apdrošināšanas grupā Centrāleiropā un Austrumeiropā, “Vienna Insurance Group AG” (VIG). BTA stratēģiskais mērķis ir būt vadošam uzņēmumam apdrošināšanas nozarē Baltijā, nodrošinot plašāko apdrošināšanas pakalpojumu loku un sniedzot klientiem augsta līmeņa apkalpošanu.

 

Francs Fukss (Franz Fuchs), BTA Padomes priekšsēdētājs un VIG Valdes loceklis: “Uzņēmuma vārdā vēlos izteikt pateicību Jānim Lucaus par sasniegto rezultātu un viņa ieguldījumu uzņēmuma attīstībā. Mēs mēģināsim iecelt pēcteci, cik drīz vien būs iespējams. Baltijas valstis ir viens no straujāk augošajiem tirgiem Eiropas Savienībā. Investējot mūsu finanšu resursus BTA, mēs esam nostiprinājuši savas pozīcijas Baltijas valstu tirgū.

 

Par BTA

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. BTA Baltijā nodarbina vairāk kā 1 000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku. „Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā.

 

 

Papildu informācija:

Elīna Rasmane

Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore

AAS „BTA Baltic Insurance Company”

e-pasts elina.rasmane@bta.lv

tālr.: 66936074, mob. tālr.: 29374827